صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / موسوی لاری: اصلاحات بر سر دوراهیِ کار جمعی یا انتخاب راه جدید قرار دارد

موسوی لاری: اصلاحات بر سر دوراهیِ کار جمعی یا انتخاب راه جدید قرار دارد

نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: ما اکنون بر سر یک دو راهی قرار داریم؛ یا باید تجربه سال‌های اخیر، یعنی کار جمعی و جبهه‌ای را تقویت کرده یا راه جدیدی انتخاب کنیم.

عبدالواحد موسوی لاری

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی لاری در هفتمین کنگره حزب جوانان ایران اسلامی اظهار کرد: حرکت تشکیلاتی تجربه امروز بشر بوده که متعلق به یک سرزمین خاص نیست. در سراسر جهان این اصل که انسان‌ها باید از طریق فرآیند حزبی قدرت را در دست بگیرند و بر سرنوشت خویش حاکم شوند، اصلی پذیرفته‌شده است.

وی ادامه داد: حزب قدرت را از قاعده جامعه گرفته و در اختیار مدیران قرار می‌دهد. در واقع قدرت متعلق به مردم بوده و مسئولان نماینده مردم هستند؛ به بیان دیگر حزب در این میان نقش حد واسط میان مردم و مدیران را ایفا می‌کند.

نایب رئیس شورای عالی سیاستگزاری اصلاح‌طلبان همچنین با بیان اینکه “کار حزب با دستیابی به قدرت تمام نشده و همچنان باید روحیه مطالبه‌گری را حفظ کند”، افزود: اگر فضای جامعه به سمتی برود که مسئولان برای حضور مردم ارزش قائل نباشند، مقصر اصلی خود مدیران و در مرحله دوم احزابی هستند که مردم را تشویق به رای دادن کرده‌اند. در حقیقت احزاب همانطور که در انتقال قدرت مؤثرند باید در نقد آن نیز مؤثر باشند و از مدیران مطالبه کنند.

موسوی لاری در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به بحث استانداردسازی احزاب در جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: ما تحزب‌گرایی را بومی‌سازی کردیم و حزب تشکیل دادیم. شرط لازم این است که احزاب برای ایفای نقش موثر یک سری حداقل‌ها را رعایت کنند. احزاب ما باید در استانداردسازی نیز ایفای نقش کرده و در تصویب قانون احزاب به بیان نظرات خود بپردازند.

وزیر کشور دوران اصلاحات در ادامه به فعالیت ٢٧ حزب در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اشاره کرد و افزود: ما اکنون بر سر دو راهی قرار داریم؛ یا باید تجربه سال‌های اخیر یعنی کار جمعی و جبهه‌ای را تقویت کرده یا راه جدیدی انتخاب کنیم.

این عضو مجمع روحانیون مبارز خاطرنشان کرد: اکنون راهی بهتر از حرکت جبهه‌ای وجود ندارد و ما باید همچنان به مانند تجربه موفقیت‌آمیز انتخابات سال ١٣٩٢ که منجر به پیروزی حسن روحانی شد، مجددا در همان راستا حرکت کنیم. وقتی اصلاح‌طلبان منسجم از روحانی حمایت کردند آرای او به یکباره از درصدی پایین، به ۵١ درصد رسید.

موسوی لاری با انتقاد از عدم تحقق برخی وعده‌های رئیس‌جمهور اظهار کرد: تردیدی نیست که آقای روحانی باید وعده‌های خود را عملی می‌کرد، اما ایشان در چینش کابینه خود نتوانستند بطور کامل مطالبات مردم را پاسخگو باشند.

وی افزود: با این حال این ضعف به معنای کارکرد منفی جریان اصلاحات نیست چون در آن زمان این بهترین تصمیم ممکن بود. اکنون آنچه باقی‌مانده نقش نظارتی و مطالبه‌گری است که انجام این مهم بر عهده احزاب، فراکسیون امید و شورای عالی اصلاحات است.

موسوی لاری در پایان ضمن تبریک به اعضای حزب جوانان ایران اسلامی به واسطه حضور فعالانه، منسجم و مستمر در جریان اصلاحات، گفت: از همه گروه‌های اصلاح‌طلب می‌خواهیم حرکت جبهه‌ای اصلاح‌طلبان در راستای تحقق اهداف را اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سلامی

ارتش در دفاع از سلامت مردم از هیچ کوششی فروگذار نکرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ارتش، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *