صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / قانون احزاب اصلاح می‌شود

عضو شورای مرکزی خانه احزاب:

قانون احزاب اصلاح می‌شود

یک عضو شورای مرکزی خانه احزاب گفت: کمیته‌های مشترکی میان خانه احزاب، دولت (وزارت کشور) و مجلس (مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون ذیربط) شکل گرفته و ان‌شاءالله با همفکری همه احزاب و تعامل با دولت و مجلس، قانون احزاب اصلاح خواهد شد.

احزاب

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی علیخانی اظهار کرد: نهادهای مدنی نقش مهمی در پیشبرد، توسعه و تثبیت دموکراسی دارند و به آگاهی بخشی عمومی و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه می‌پردازند. مشارکت هوشمندانه، هدفمند و مبتنی بر برنامه در امور مختلف از طریق نهادهای مدنی محقق می‌شود؛ بنابراین جایگاه این نهادها نیازمند تقویت و حمایت است.

دبیرکل پیشین حزب جوانان ایران اسلامی ادامه داد: به طور خاص احزاب نیز به آموزش پذیرش تکثر و چندصدایی می‌پردازند؛ جایی که باید آموخت علاوه بر ما دیگران هم هستند، حق دارند و باید صدایشان شنیده شود.

به گفته این عضو شورای مرکزی خانه احزاب، توسعه فعالیت احزاب مانع فعالیت‌های غیرقانونی و محفلی از یکسو و ایجاد شفافیت در عرصه سیاسی از سوی دیگر خواهد شد.

وی ضمن اشاره به فعالیت نمایندگان حزب در شورای عالی اصلاح‌طلبان، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای مرکزی خانه احزاب گفت: قانون فعلی و جدید احزاب مورد نقد اکثر جریان‌های سیاسی و اکثر اعضای فراکسیون‌های اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و مستقلین به آن نقد دارند.

علیخانی از فراهم شدن زمینه‌های لازم برای اصلاح قانون احزاب خبر داد و گفت: کمیته‌های مشترکی میان خانه احزاب، دولت (وزارت کشور) و مجلس (مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون ذیربط) شکل گرفته و ان‌شاءالله با همفکری همه احزاب و تعامل با دولت و مجلس، این قانون اصلاح خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سلامی

ارتش در دفاع از سلامت مردم از هیچ کوششی فروگذار نکرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ارتش، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *