صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / یک شکست ۹ بر صفر بهتر از ۹ شکست یک بر صفر است
یک شکست ۹ بر صفر بهتر از ۹ شکست یک بر صفر است

داستان‌های تاریخ فوتبال

یک شکست ۹ بر صفر بهتر از ۹ شکست یک بر صفر است

بوسکوف که هدایت رئال مادرید را بر عهده داشت پس از باخت سنگین تیمش برابر بایرن مونیخ اعلام کرد که یک شکست ۹ بر صفر بهتر از شکست یک بر صفر در ۹ بازی است.

رئال مادرید و بایرن مونیخ

به گزارش کسب و کار نیوز، در نزدیکی آغاز فصل ۸۱-۱۹۸۲ رئال مادرید انگیزه بالایی داشت. این تیم سال قبل توانسته بود دوگانه را فتح کند و تنها در جام باشگاه‌های اروپا برابر هامبورگ مغلوب شد. سفیدپوشان در بازی برگشت نیمه نهایی شب بدی را سپری کردند و نتوانستند به فینال صعود کنند. تیم تحت هدایت بوسکوف برای بهبود وضعیت خود از سه بازیکن پایه بهره برد.

مادرید پیش از شروع فصل در حالی بازی دوستانه برابر بایرن مونیخ را پذیرفت که تنها هشت روز برای آماده‌سازی فرصت داشت. از طرفی تیم آلمانی بیش از سه هفته برای آماده سازی وقت گذاشته بود و ۹ روز به آغاز فصل جدید بوندسلیگا باقی مانده بود. با این حال بایرن پول خوبی برای این بازی دوستانه به تیم مادریدی می‌داد.

مادرید به آلمان سفر کرد اما نتیجه‌اش فاجعه بود. قربانیان این سفر گارسیا رامون، پرس گارسیا، بنیتو، گارسیا ناواخاس، کاماچو، گارسیا ارناندس، آنخل، اشتیلیکه، ایسیدرو، سانتیانا و کانینگهام بودند. دل بوسکه و خوانیتو به خاطر این که آماده نبودند از این شرمندگی رهایی پیدا کردند. زمانی که ۴۵ دقیقه نخست بازی تمام شد مادرید هفت گل دریافت کرده بود و نتوانست دروازه میزبان را باز کند. بایرن که در ترکیب از برایتنر، رومنیگه و هوینس بهره می‌برد مادرید را تحقیر کرد. از طرفی داور آلمانی بر علیه تیم اسپانیایی سوت می‌زد و سه پنالتی به نفع بایرن اعلام کرد که در واقع پنالتی نبودند. همچنین گل هوینس که با خطا روی سابیدو به دست آمده بود را پذیرفت. خطا به قدری شدید بود که بازیکن جوان سفیدپوشان با برانکارد زمین را ترک کرد. با این حال هیچ بهانه‌ای برای سنگین‌ترین شکست (۹ بر صفر) تاریخ مادرید وجود نداشت. مادرید تنها پیش از این، شکست ۸ بر یک برابر اسپانیول را تجربه کرده بود.

یک روز بعد خبرنگاران در فرودگاه باراخاس منتظر مادرید و توضیحات بوسکوف بودند. او مردی مهربان و آرام بود که خیلی خوب اسپانیایی حرف نمی‌زد و جملات مخصوص به خود همچون “فوتبال، فوتبال است” را داشت. او پس از آنالیز بازی اظهار کرد: خیلی بد بازی کردیم و نمی‌توان آن را انکار کرد.

با این حال در پایان جمله‌ای به یادماندنی را بر زبان آورد و به آرامی گفت: “شکست ۹ بر یک در یک بازی بهتر از شکست در ۹ دیدار با نتیجه یک بر صفر است.”

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

رونالد کومان

مسی با باشگاه مشکل داشت نه من

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, رونالد کومان سرمربی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.