صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
موزه ها به «گیت وی» تجهیز شود

موزه ها به «گیت وی» تجهیز شود

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور گفت: برای تأمین امنیت موزه‌ها، نصب دستگاه «گیت وی» را به دستگاه «ایکس ری» ترجیح می‌دهم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سردار امیر رحمت اللهی روز جمعه اعلام کرد: اگر بخواهیم از وسایل الکترونیکی جهت تأمین امنیت موزه‌ها استفاده کنیم، «گیت وی» پیشنهاد بهتری نسبت به «ایکس ری» است.
وی تصریح کرد: با دستگاه «ایکس ری» موافق نیستم چون مراجعان ما معمولاً وسایلی همراه ندارند و «ایکس ری» بیشتر قابلیت کنترل محموله و بار را دارد، بنابراین برای فرودگاه، راه آهن و ترمینال‌های مسافری مناسب است.
رحمت اللهی ادامه داد: به علاوه «ایکس ری»، صف‌های شلوغ ایجاد می‌کند بویژه در مجموعه‌هایی که در همین ایام نوروز بالغ بر ۲۰ هزار بازدید کننده در روز دارد.
وی تاکید کرد: در بعضی موزه‌های معتبر دنیا امکان ورود کیف دستی را هم نمی‌دهند، نظیر آنچه ما در موزه ملی داریم.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور یادآور شد: کیف‌ها و وسایل در بعضی موزه‌های معتبر، بایگانی شده و بعد از بازدید به آنها تحویل می‌شود.
جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی پیشتر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفته بود ممکن است برای افزایش امنیت موزه‌ها و اشیای تاریخی، در صورت تأمین بودجه با مشاوره یگان حفاظت میراث فرهنگی اقدام به خرید و نصب چند دستگاه «ایکس ری» در مبادی ورودی موزه شود.
به گزارش ایرنا، سیستم ایکس ری تلفیقی از تصویربرداری اشعه ایکس و تشخیص منابع انتشار اشعه گاما و نوترون جهت تشخیص مواد رادیو اکتیو و یک تونل تصویربرداری است که کالا و یا بار از داخل آن عبور کرده و تصویربرداری جهت شناسایی اشیای درون بار انجام می‌شود.
این سیستم متداول‌ترین سیستم برای بازرسی و کنترل لوازم همراه افراد در زمان ورود و یا خروج از اماکنی از قبیل فرودگاه‌ها، سالن‌های کنفرانس و سخنرانی، ورودی اماکن و ادارات دولتی، مدخل ورودی دفاتر مقامات عالی رتبه، خروجی انبارها و کارگاه‌ها است که کنترل تردد در آنها ضروری است.
سیستم «گیت وی» نیز یک دستگاه کمک بازرسی است که توان گیت را در ساعات پر ترافیک در وضعیت بدون مانع قرارداده و ظرفیت تردد افراد را بالا می‌برد.
سنسورهای استفاده شده در گیت وی به نحوی طراحی شده‌اند که تا حد بسیار زیادی جلوی تخلف‌های احتمالی تردد کنندگان را می‌گیرد ولی عبوری همراه با نظم و امنیت ایجاد می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

سید کمیل طیبی

مصائب یارانه دهی

سرمقاله-  دولت در حالی یارانه ۱۰۰ هزار تومانی و وام یک میلیونی را در صف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *