صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
عوامل افزایش خطر حمله قلبی در سالمندان

عوامل افزایش خطر حمله قلبی در سالمندان

محققان دریافته‌اند ابتلاء به آنفلوانزا یا ذات الریه در سنین سالمندی خطر حمله قلبی یا سکته را در روزهای بعد از ابتلاء به این عفونت شش برابر افزایش می‌دهد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، محققان دانشکده پزشکی لندن دریافتند چندین ارگانیسم متفاوت که عامل بروز عفونت‌های تنفسی، از جمله ویروس آنفلوانزا و S.pneumoniae (شایع‌ترین باکتری عامل ذات الریه) هستند مسئول بروز التهاب در قلب هم هستند.
این شرایط در ادامه منجر به لخته شدن خون در ماهیچه‌های قلب می‌شود و در نتیجه خطر حمله قلبی و سکته افزایش می‌یابد.
یافته‌های جدید بیانگر این مطلب است که ابتلا به آنفلوانزا یا ذات الریه ریسک حمله قلبی را تا یک هفته بعد از ابتلاء به این عفونت و ریسک سکته را تا یک ماه بعد افزایش می‌دهد.
«شارلوت وارن گاش»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «بیماری قلبی، سکته و عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی سه عامل اصلی مرگ در جهان در طول ۱۵ سال گذشته بودند و بر شمار زیادی از افراد جهان تاثیر می‌گذارند.»
به گفته محققان، خطر حمله قلبی و سکته در افراد جوان و سالم بعد از عفونت دستگاه تنفسی پایین است، و تاثیر آن در افراد کمتر از ۶۵ سال در مقایسه با افراد ۶۵ سال به بالا و همچنین افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی کمتر است.
در این مطالعه، محققان نرخ بروز حمله قلبی و سکته را در ۱۹۸۹ فرد بزرگسال در مدت بعد از عفونت تنفسی مورد بررسی قرار دادند و آن را با نرخ بروز مشکلات قلبی-عروقی در سایر زمان‌ها مقایسه کردند.
به گفته محققان، واکسن آنفلوانزا می‌تواند به حفاظت در مقابل حملات قلبی و سکته بعد از عفونت تنفسی کمک کند.
 

همچنین مطالعه کنید:

سونامی جدید افزایش قیمت ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، سجاد برخورداری استاد اقتصاد دانشگاه تهران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *