صفحه اصلی / روحانی وارد عشق آباد شد

روحانی وارد عشق آباد شد

رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین مرحله از سفر به دو کشور همسایه، روز سه شنبه به دعوت رسمی همتای ترکمنستانی خود وارد عشق آباد شد؛ سفری که پیش بینی می‌شود فصل نوینی را در روابط ایران و ترکمنستان بویژه در حوزه اقتصادی خواهد گشود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، مراسم استقبال رسمی 'قربان‌قلی بردی‌محمدف' رئیس جمهوری ترکمنستان از حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی قرار است تا ساعتی دیگر در کاخ ریاست جمهوری این کشور آغاز شود و پس از آن نیز بلافاصله مذاکرات رؤسای جمهوری و سپس هیأت‌های عالیرتبه ایران و ترکمنستان برگزار خواهد شد.
در حاشیه مذاکرات رؤسای جمهوری و سپس هیأت‌های عالیرتبه ایران و ترکمنستان، چندین سند همکاری نیز به امضای مقام‌های دو کشور می‌رسد.
نشست مشترک تجار بخش خصوصی ایران و ترکمنستان نیز با هدف جستجوی راههای توسعه و تحکیم همکاری‌های مشترک اقتصادی، عصر امروز (سه شنبه) در عشق آباد برگزار می‌شود.
روحانی روز چهارشنبه نیز برای زیارت آرامگاه صحابه پیامبر اسلام (ص)، بازدید از قدمگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و همچنین آرامگاه تنی چند از شاگردان اهل بیت (ع) و مفاخر ایرانی، سفری کوتاه به شهر تاریخی مرو خواهد داشت.
رئیس جمهوری عصر چهارشنبه و در دومین مرحله از سفر به دو کشورهمسایه، به دعوت رسمی 'الهام اف ' همتای آذربایجانی خود از مرو عازم باکو می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

mahak

تاثیر حذف صفر از پول ملی برکسب و کارها

کسب و کار نیوز – در آغاز دهه هفتاد برای اولین بار طرح حذف صفر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *