صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
اولویت طرح های توسعه ای باید استفاده از نیروهای بومی باشد

اولویت طرح های توسعه ای باید استفاده از نیروهای بومی باشد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح‌های توسعه‌ای استان بوشهر باید با اولویت استفاده از نیروهای بومی دنبال شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، علی ربیعی روز سه شنبه درجمع خبرنگاران در شهرستان جم استان بوشهر افزود: برای استفاده از توان نیروهای بومی باید مهارت آنان متناسب با طرح توسعه این استان ارتقا یابد که در این ارتباط وجود فنی و حرفه‌ای فعال و پاسخگو که بتواند مهارت جوانان منطقه را ارتقا دهد، ضروری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید برگسترش ظرفیت صنایع پایین دستی پتروشیمی جم گفت: در این ارتباط سرمایه گذارانی برای ایجاد شهرکی در این زمینه علاقه مند هستند که قرار است با مدیران شرکت پتروشیمی جم نشستی داشته باشند.
ربیعی یادآور شد: دراین نشست در مورد چگونگی گسترش صنایع پایین دستی و ظرفیت‌هایی که در شهرستان جم وجود دارد، بحث و تبادل نظر می‌شود.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه برای احداث مجموعه فرهنگی، ورزشی، تفریحی و کارگری در جم گفت: تاسیس چنین مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای کارگران و خانواده‌های آنان ضروری است.
ربیعی اضافه کرد: براساس تفاهم نامه امضا شده میان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با شرکت پتروشیمی جم پس از تامین زمین، این شرکت موظف به ساخت مجموعه ورزشی مناسب در شهر جم است.
وی تاکید کرد: مجموعه فرهنگی، تفریحی و ورزشی شهرستان جم باید در مدت یک سال مورد بهره برداری قرار گیرد.
*تاکید بر بهره برداری از درمانگاه تامین اجتماعی جم در یکسال آینده
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین درمانگاه تامین اجتماعی جم نیز باید تا یک سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.
ربیعی، در باره فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه تامین اجتماعی گفت: دردولت تدبیر و امید عملیات اجرایی شش مرکز تامین اجتماعی در شهرستان‌های دیلم، برازجان، دیر، جم، عسلویه و دشتی استان بوشهر آغاز شده، این درحالی است که در ۴۰ سال گذشته تنها سه مرکزدرمانی تامین اجتماعی در استان بوشهر (درشهرستان های گناوه، بوشهر و کنگان) تاسیس شده بود.
وی اضافه کرد: در این سفر درباره ارتقای وضع درمانی درمانگاه‌های تامین اجتماعی و ۲ شیفته شدن آنها تصمیم گیری شد.
ربیعی، برضرورت سرعت بخشی به عملیات احداث بخش سی تی اسکن بیمارستان عسلویه و ساخت و ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی دیر تاکید کرد.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از ظهر روز دوشنبه از استان فارس برای انعقاد تفاهم نامه احداث بزرگترین مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی کارگری جنوب کشور در شهرستان جم و آغاز عملیات اجرایی و بازدید از تعدادی پروژه در شهرستان‌های دشتی، تنگستان، دشتستان، دیلم و گناوه به بوشهر سفر کرده است.

 

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۱۹۲۴ روزنامه کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *