صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
افزون بر 684 هزار نفر از آثار فرهنگی تاریخی فارس دیدن کردند

افزون بر 684 هزار نفر از آثار فرهنگی تاریخی فارس دیدن کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: ۶۸۴ هزار و۹۲ نفر از ۲۵ اسفندماه ۹۶ تا شامگاه شنبه چهارم فروردین ۱۳۹۷ از آثار فرهنگی تاریخی تحت پوشش این اداره کل در فارس دیدن کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، مصیب امیری روز یکشنبه در گفت و گو اعلام کرد: این میزان دیدار آثار فرهنگی و تاریخی استان فارس در مدت مشابه سال گذشته ۶۱۶ هزار و ۸۲۸ نفر بود که امسال ۱۱ درصد افزایش را شاهد هستیم.
وی بیان کرد: آمار تردد خودرو در استان فارس در طول این مدت هشت میلیون و ۸۲۶ هزار و ۸۱۰ خودرو بوده است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته هفت میلیون و ۵۲ هزار و ۶۸۸ خودرو بوده که ۲۵ درصد در سال جاری فزونی داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: همچنین در طول این مدت یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۹۰ نفر اسکان داده شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۶۶۴ نفر بوده ۱۷ درصد افزایش داشته است.
امیری افزود: مجموعه فرهنگی حافظیه با ثبت آمار بازدید ۱۸۱ هزار و۹۱۸ نفر در صدر فهرست مکان‌های مورد علاقه گردشگران در استان فارس قرار دارد.
وی اظهار کرد: مجموعه تخت جمشید که از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است نیز در این مدت ۱۴۵ هزار و ۱۹۹ بازدیدکننده داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: مجموعه‌های فرهنگی سعدی با ۱۱۸ هزار و۳۰۴ نفر، مجموعه میراث جهانی پاسارگاد با ۹۳ هزار و۶۵۷ نفر و ارگ کریمخان زند با ۶۲ هزار و ۵۶۴ نفر از دیگر مکان‌های پربازدید گردشگران در سفر به این استان در این مدت بوده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

حک لوگو لوازم خانگی اصل روی کالای قاچاق

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اغلب این لوازم خانگی ها، کالاهای بانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *