صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
«حمایت از کالای ایرانی» با همین قوانین موجود امکان‌پذیر است

«حمایت از کالای ایرانی» با همین قوانین موجود امکان‌پذیر است

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: از جهت تنظیم تعرفه‌ها، درحال حاضر نیازی به قانونگذاری جدید نیست و می‌توان با قوانین موجود، موضوع تنظیم گری و حمایت از کالای ایرانی را انجام داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، حسینعلی امیری، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۷ بعنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری، اظهارداشت: یکی از مهمترین برنامه‌های دولت در سال جاری اشتغال، ارتقاء سطح معیشت و بهبود شرایط اقتصادی کشور است که برای رسیدن به این سه هدف، حمایت از کالای ایرانی یکی از مهمترین پیش نیازهاست؛ چراکه اگر از کالای ایرانی حمایت شود، تولید نیز رونق می‌گیرد.
وی با بیان اینکه مخاطب شعار امسال مردم و دولت هستند، خاطرنشان کرد: قطعاً رهبر انقلاب با دقت، حکمت و دلیل چنین اسمی را برای سال ۱۳۹۷ انتخاب کرده‌اند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور تاکید کرد: آنچه که مربوط به مردم می‌شود، این است که باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی ترویج پیدا کند. متأسفانه گاهی دیده می‌شود که استفاده از کالای خارجی نوعی تشخص محسوب می‌شود که اشتباه است.
امیری با تاکید بر اینکه تعصب نسبت به کالای وطنی امری ضروری است، اظهار داشت: اینکه فکر کنیم استفاده از کالای خارجی تشخص و برتری است، قطعاً نگاه غلطی است که ممکن است ریشه‌های فرهنگی داشته باشد و اصلاح این نگاه هم بعنوان یکی از پیش نیازهای استفاده از کالای ایرانی ضروری است.
وی افزود: تولید کنندگان داخلی نیز باید کیفیت کالاهای خود را ارتقاء دهند تا با رقابت کیفیت کالای ایرانی با نمونه‌های خارجی، مردم هم رغبت بیشتری برای خرید محصول ایرانی داشته باشند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به وظایف حاکمیتی و تنظیم گری دولت و دستگاه‌های اجرایی در این خصوص، گفت: دستگاه‌های دولتی باید بستری را فراهم کنند تا آنجایی که کالای ایرانی مشابه کالای خارجی در داخل وجود دارد، استفاده از کالای ایرانی در دستور کار قرار گیرد؛ باید با ایجاد بسترهای اقتصادی لازم، خرید کالای ایرانی هم برای مردم و هم برای دولت یک ارزش محسوب شود.
امیری با اشاره به قوانین موجود در این زمینه تصریح کرد: از جهت تنظیم تعرفه‌ها، درحال حاضر نیازی به قانونگذاری جدید نیست و می‌توان با قوانین موجود، موضوع تنظیم گری و حمایت از کالای ایرانی را انجام داد؛ اما اگر بخواهیم توجه بیشتری به موضوع داشته باشیم، لازمه آن بررسی کارشناسی قوانین فعلی است که نیاز به زمان دارد.
وی در پایان تاکید کرد: با قوانین فعلی باید کار اجرایی دقیق را شروع کرد و با بررسی کارشناسی، خلاءها را برای قانونگذاری بهتر شناسایی و برطرف کرد.
 

همچنین مطالعه کنید:

bourse

عرضه ۷۶ هزار تن شمش بلوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *