صفحه اصلی / هوای سنندج برای عموم در شرایط ناسالم قرار گرفت

هوای سنندج برای عموم در شرایط ناسالم قرار گرفت

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: هوای سنندج بخاطر ورود ریزگردها و آلودگی هوا، برای عموم مردم در شرایط ناسالم قرار دارد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، کورش زارعی روز شنبه در گفت و گو اظهار کرد: شاخص کیفیت هوا براساس ذراتی با قطر کوچک‌تر از ۲.۵ میکروگرم (pm 2.5) اکنون به شرایط ناسالم رسیده است.
وی افزود: میزان آلودگی هوا در سنندج شب گذشته هم به عدد ۱۸۵ با شاخص PM2.5 رسید که با عدد ۲۰۰ که بالاتر از آن بسیار ناسالم محسوب می‌شود، فاصله کمی داشت.
زارعی با بیان اینکه این شرایط برای دیگر شهرهای استان هم پیش بینی می‌شود، تاکید کرد: علاوه بر سنندج در شهرهای سقز و قروه که ایستگاه سنجش آلودگی هوا فعال است میزان آلودگی شرایط ناسالم را نشان می‌دهد.
وی یادآور شد: در چنین شرایطی عموم مردم تحت تأثیر آلودگی هوا قرار می‌گیرند و بهتر است در صورتی که کار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند.
بر اساس شاخص‌های سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت هوا کمتر از ۵۰ باشد هوا پاک، اگر ۵۱ تا ۱۰۰ باشد هوا سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بیشتر از ۳۰۱ خطرناک تلقی می‌شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

تولید

۱۸۰۳ واحد تولیدی در مصادره ۱۲ بانک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، هرچند چشم انداز بازار شب عید امسال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *