صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
هوای سنندج برای عموم در شرایط ناسالم قرار گرفت

هوای سنندج برای عموم در شرایط ناسالم قرار گرفت

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: هوای سنندج بخاطر ورود ریزگردها و آلودگی هوا، برای عموم مردم در شرایط ناسالم قرار دارد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، کورش زارعی روز شنبه در گفت و گو اظهار کرد: شاخص کیفیت هوا براساس ذراتی با قطر کوچک‌تر از ۲.۵ میکروگرم (pm 2.5) اکنون به شرایط ناسالم رسیده است.
وی افزود: میزان آلودگی هوا در سنندج شب گذشته هم به عدد ۱۸۵ با شاخص PM2.5 رسید که با عدد ۲۰۰ که بالاتر از آن بسیار ناسالم محسوب می‌شود، فاصله کمی داشت.
زارعی با بیان اینکه این شرایط برای دیگر شهرهای استان هم پیش بینی می‌شود، تاکید کرد: علاوه بر سنندج در شهرهای سقز و قروه که ایستگاه سنجش آلودگی هوا فعال است میزان آلودگی شرایط ناسالم را نشان می‌دهد.
وی یادآور شد: در چنین شرایطی عموم مردم تحت تأثیر آلودگی هوا قرار می‌گیرند و بهتر است در صورتی که کار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند.
بر اساس شاخص‌های سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت هوا کمتر از ۵۰ باشد هوا پاک، اگر ۵۱ تا ۱۰۰ باشد هوا سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بیشتر از ۳۰۱ خطرناک تلقی می‌شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

فقیهی

نقدی بر وضعیت مفهوم بهره وری در ایران

سرمقاله- زیرساخت های بنیادین در راستای استقرار این تفکر در نظام اقتصادی عبارتند از: شفافیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *