صفحه اصلی / بافت تاریخی شهر کرمان قابلیت ثبت جهانی دارد

بافت تاریخی شهر کرمان قابلیت ثبت جهانی دارد

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه ثبت پنج اثر جهانی کرمان بر اهمیت این استان افزوده است گفت: بافت تاریخی شهر کرمان قابلیت ثبت در فهرست میراث جهانی را دارد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، 'محمد حسن طالبیان' روز شنبه در حاشیه بازدید از جشن ملی نوروزگاه در محل کاروانسرای گنجعلیخان کرمان افزود: در صورتی که توجه ویژه ای به بافت تاریخی و مرکز این مجموعه شود بدون شک بافت تاریخی شهر کرمان قابلیت ثبت جهانی را خواهد داشت.
وی ادامه داد: کرمان از استان‌های غنی در زمینه آثار فرهنگی و تاریخی و همچنین میراث ملموس و ناملموس است که این دارایی‌های ارزشمند موجب ارتقا این استان در جایگاه کشوری شده است.
طالبیان ثبت جهانی بافت تاریخی کرمان را منوط به همکاری دستگاه‌های مرتبط همچون شهرداری و غیره دانست و بیان کرد: بازار کرمان با همکاری استانداری و شهرداری مرمت و بازسازی شده که امیدواریم این روند ادامه دار باشد.
وی با اشاره به اینکه در دهه‌های اخیر به علت ناآگاهی به بافت تاریخی کرمان بی توجهی شده است گفت: میراث فرهنگی هر استان هویت و ثروت مردم آن منطقه محسوب می‌شود بنابراین با همکاری می‌توان در حفظ و نگهداری میراث فرهنگی که یادگاری از گذشتگان است تلاش بیشتری به کار برد.
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: در سالهای اخیر به تعداد گردشگران و مسافران نوروزی استان کرمان افزوده شده زیرا مردم و مسئولان به نتیجه مثبت سرمایه گذاری در گردشگری رسیده‌اند.
وی به اهمیت برگزاری ویژه برنامه نوروزگاه در استان‌های کشور در طول ایام نوروز نیز اشاره کرد و افزود: با برگزاری این جشن ملی، به ترویج سنت‌ها و حفظ آئین نوروز در گذشته کمک شایانی خواهد کرد.
طالبیان اضافه کرد: برای داشتن امروز و فردایی روشن باید مسیرمان را از طریق شناخت نسبت به گذشته مشخص کنیم.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

بورس

خروج سنگین پول از بورس

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، صف های فروش در نخستین روز معاملاتی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *