صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
قزوین رتبه نخست تردد جاده ای کشور را به خود اختصاص داد

قزوین رتبه نخست تردد جاده ای کشور را به خود اختصاص داد

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: براساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه هوشمند تردد، از ۲۴ اسفند ماه گذشته تا یکم فروردین ماه جاری با عبور هفت میلیون دستگاه خودرو، این استان پرترددترین جاده‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ نصرالله بیگلری روز جمعه افزود: ترافیک در باند شمالی آزادراه‌های قزوین – کرج، قزوین – رشت و قزوین – زنجان از ۲۷ اسفند ماه گذشته تا امروز همچنان سنگین و نیمه سنگین است.
به گفته وی، براساس آمارهای موجود، تا دومین روز از تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۷ درصدی حجم سفرها و ۱۸ درصدی استفاده از سوخت روبرو بوده‌ایم.
سرهنگ بیگلری در ادامه، بیشترین علت حوادث منجر به فوت و جرحی در جاده‌های استان را توجه نکردن به جلو از سوی رانندگان دانست و گفت: به رانندگان توصیه می‌شود به ازای هر ۲ ساعت رانندگی حداقل ۲۰ دقیقه را به استراحت بپردازند.
این مسئول انتظامی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن زمان بازگشت مسافران از تعطیلات نوروزی و آغاز موج دوم سفرها، از فردا مسیرها رفت و برگشت آزادراه‌های استان با حجم ترافیک سنگین و نیمه سنگین روبرو خواهد شد.
وی، رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان، صحبت نکردن با تلفن همراه و سرنشینان خورو هنگام رانندگی، همکاری با عوامل پلیس راه مستقر در سطح جاده‌ها و رعایت سرعت مجاز را به رانندگان توصیه کرد.
همزمان با آغاز طرح ترافیک نوروزی از ۲۴ اسفند ماه گذشته پلیس راه استان در قالب ۷۴ تیم گشت خودرویی به همراه ۲۸ دستگاه دوربین سیار جاده‌ای و ۶۰ دستگاه دوربین لیزرگان نسبت به ثبت تخلفات رانندگی اقدام کرده است.
استان قزوین دارای ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۲۹۲ کیلومتر بزرگراه، ۲۵۳ کیلومتر راه اصلی و ۵۶۳ کیلومتر راه فرعی است.
 

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *