صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
پلیس آگاهی در قرارگاه نوروزی عمار برای افزایش امنیت شهروندان استقرار یافت

پلیس آگاهی در قرارگاه نوروزی عمار برای افزایش امنیت شهروندان استقرار یافت

رئیس پلیس آگاهی از استقرار مأموران نیروی انتظامی در قرارگاه نوروزی عمار خبر داد و گفت: این نیروهای کارآگاه از روز ۲۷ اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی اقدامات خود را برای تأمین امنیت مسافران نوروزی اجرا می‌کنند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سردار محمدرضا مقیمی روز دوشنبه با اشاره به دستورالعمل نیروی انتظامی برای تأمین امنیت در تعطیلات نوروزی اظهار داشت: حضور گسترده مردم در مسافرت‌های نوروزی به ویژه در شهرهای مسافر خیز، خالی شدن منازل و خلوتی محله‌ها فرصت را برای سارقان و مجرمان ایجاد می‌کند تا جامعه را دچار نا امنی کنند.
وی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور افزایش امنیت در جامعه و پیشگیری از وقوع جرایم با بهره گیری از همه امکانات نسبت به ایفای نقش اثرگذار خود اقدام می‌کند.
رئیس پلیس آگاهی به تشکیل قرارگاه نوروزی «عمار» پلیس آگاهی در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: از ۲۶ اسفند ماه مأموران آگاهی در این قرارگاه مستقر و از امروز اقدامات خود را به صورت عملیاتی برای تأمین امنیت مسافران نوروزی آغاز می‌کنند.
وی یادآور شد: جانشینان این قرارگاه؛ معاونان رده‌های عملیاتی و پس از آنها افسران ارشد آگاهی هستند که نماینده‌های رده‌های مزبور، اتفاقات ۲۴ ساعت گذشته را رصد و در صورت ضرورت به صورت آنی موضوع را با پلیس آگاهی استان‌ها ضمن پیگیری، حل و فصل می‌کنند.
**جابه جایی هر گونه اثاث منزل و ادارات فقط با مجوز کلانتری مقدور است
سردار مقیمی با بیان اینکه طبق تحقیقات افزایش آمار وقوع جرایم مختلف به ویژه سرقت‌های خرد در مناطق مختلف شهرها و محل‌های اسکان مسافران روی می‌دهد، گفت: پیشگیری از وقوع جرایم به ویژه سرقت و برخورد قانونی با مجرمان و بزهکاران از اولویت‌های مهم کاری این پلیس است.
رئیس قرارگاه نوروزی عمار اظهار داشت: طبق سنوات گذشته برای پیشگیری از سرقت منازل، واحدهای گشت آگاهی در سراسر کشور با هر گونه جابه جایی اموال و اثاثیه منزل و ادارات که بدون هماهنگی و مجوز از کلانتری محل صورت بگیرد، برخورد می‌کنند.
وی با اشاره به حجم بالای مسافرت‌ها و خالی شدن منازل از سکنه که ممکن است شرایط سرقت را فراهم کند، بیان کرد: مأموران ما با همکاری پلیس پیشگیری نسبت به پوشش محلات برای جلوگیری از سرقت بکارگیری می‌شوند.
سردار مقیمی گفت: برای جلوگیری از سرقت خودرو‌ها یا لوازم داخل آنها هماهنگی‌های لازم با شهرداری و سازمان‌های مربوطه برای اختصاص پارکینگ‌های موقت به مسافرانی که قصد توقف یا اسکان در شهرهای مسافر پذیر را دارند، انجام شده است.
*حضور مستمر رده‌های پلیس آگاهی در مناطق جرم خیز
رئیس پلیس آگاهی به نا امن کردن محیط برای مجرمان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: رده‌های پلیس آگاهی با حضور مستمر در مکان‌هایی مانند؛ مراکز تجاری و بانک‌ها مانع سو استفاده سارقان از فرصت‌های احتمالی می‌شوند.
وی اضافه کرد: به منظور تأمین امنیت عمومی با هماهنگی مراجع قضائی از اعطای مرخصی به سارقان سابقه دار و مجرمان حرفه‌ای در تعطیلات نوروز جلوگیری می‌شود.
سردار مقیمی به دیگر اقدامات این پلیس اشاره و تصریح کرد: کنترل و اشراف اطلاعاتی افسران زبده برمناطق جرم خیز نظیر؛ مراکز خرید و فروش اموال و وسایل نقلیه دست دوم در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه همه شهروندان برای امنیت بیشتر می‌توانند رعایت جوانب ایمنی را داشته باشند، گفت: پلیس افتخاری نیز در برخی سازمان‌ها و مؤسسات حفاظتی و امنیتی برای کنترل و جلوگیری از هرگونه جرم حضور دارند که بدون شک در کاهش جرایم تأثیر بسزایی خواهد داشت.
رئیس قرارگاه نوروزی عمار با تصریح اینکه مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی در این ایام آماده پاسخگویی به هموطنان در سراسر کشور است، گفت: این کارکنان در واحدهای علمی درباره تجهیزات فنی، آزمایشگاهی و جنایی مشغول فعالیت هستند.
وی به تأمین نظم، امنیت و ارائه خدمات شایسته به هموطنان در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: ارتقا احساس امنیت در جامعه با حضور همه جانبه پلیس، ارائه خدمات انتظامی به هموطنان و جلب رضایت مردم از اهداف مهم ما در این راستا می‌باشد.
رئیس پلیس آگاهی با اشاره به کاهش وقوع سرقت در نوروز ۹۶، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری مردم و با توجه به حضور قاطعانه و مقتدرانه پلیس در صحنه‌های اجتماعی و جغرافیایی کشور شاهد کاهش چشمگیر سرقت در تعطیلات نوروز ۹۷ باشیم.
سردار مقیمی گفت: پلیس آگاهی مانند سنوات گذشته با تمام نیرو برای برقراری امنیت همت خود را به کار بسته تا مردم با آرامش هر چه بیشتر سال خوبی را آغاز کنند.

همچنین مطالعه کنید:

ضایعات تولید گل بیش از ۹۰ درصد است

به گزارش کسب و کار نیوز، جلال عجایبی رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *