صفحه اصلی / نوسانات اقتصادی سال ٩۶ تاثیری بر خدمت رسانی تامین اجتماعی نداشت

نوسانات اقتصادی سال ٩۶ تاثیری بر خدمت رسانی تامین اجتماعی نداشت

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال ٩۶ بسیاری از متغیرهای اقتصادی که بر فعالیت‌های این سازمان اثرگذار هستند، دچار نوسان شد اما با مدیریت صحیح این نوسانات تاثیری بر خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان نداشت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، از اعلام روز یکشنبه سازمان تأمین اجتماعی، سیدتقی نوربخش در جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: مساله مهم برای مدیران و کارکنان سازمان این است که علاوه بر انجام تعهدات ذاتی و وظایف؛ ریسک‌های اقتصادی و اجتماعی از جمله تورم، تغییرات سود بانکی و نوسانات نرخ ارز بر خدمت رسانی به مردم تأثیر نگذارند و این ریسک‌ها به جامعه هدف سازمان تأمین اجتماعی منتقل نشوند.
نوربخش با بیان اینکه متغیرهای اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی بر سازمان تأمین اجتماعی تأثیر دارند، گفت: در سال ۹۶ تغییر نرخ سود سپرده و تسهیلات و تغییر نرخ ارز را شاهد بودیم و انتخابات ریاست جمهوری و تغییرات هیأت دولت نیز انجام شد که همه این تغییرات بر کارکرد سازمان تأثیرگذار است.
وی افزود: با وجود همه این مسائل تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در شرایط بهتری نسبت به سال قبل انجام شده است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی توسعه و ارتقای خدمات درمانی این سازمان را از اولویت‌های سال ٩٧ برشمرد و گفت: در شهر تهران ساختمان‌های جدید برای بیمارستان‌های هدایت و شهید فیاض بخش در حال اتمام است. ساختمان این بیمارستان‌ها دارای قدمت ۱۰۰ سال و۸۰ سال هستند که با احداث ساختمان‌های جدید حدود ١٠٠٠ تخت بیمارستانی مراکز درمانی تأمین اجتماعی در شرایط مطلوب به خدمت رسانی می‌پردازند.
نوربخش ادامه داد: در برخی استان‌ها از جمله در کردستان، لرستان، آذربایجان غربی و مرکزی در چهار سال گذشته به اندازه ۴۰ سال توسعه خدمات انجام شده است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی دریافت پنج هزار میلیارد تومان از تعهدات دولت را گامی بلند در روزهای پایانی سال برشمرد و گفت: سه هزار میلیارد تومان از این مبلغ امروز دریافت شده است که برای تسویه بخش قابل توجهی از مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی طرف قرارداد هزینه می‌شود.
نوربخش با بیان اینکه تأمین اجتماعی یک سازمان کلیدی و تأثیرگذار بر معیشت، سلامت، آرامش و امنیت فکری مردم است، اظهار داشت: برای خدمت رسانی مطلوب این سازمان ایجاد تحولات اساسی و استفاده از دانش روز بدیهی است.
وی ادامه داد: جامعه شریف کارگران و بازنشستگان و کارفرمایان از سازمان تأمین اجتماعی انتظار ارائه خدمات مطلوب و در زمان بسیار کوتاه و به صورت غیر حضوری دارد که باید برای اجرای این خواسته برحق از تمامی ظرفیت‌ها استفاده شود.
نوربخش با اشاره به بودجه ٩٠ هزار میلیارد تومانی سال ٩٧ سازمان تأمین اجتماعی، گفت: در سال آینده گردش مالی سازمان به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد و باید از سازوکارهای نظارتی مؤثرتر و به روزتری استفاده شود.
وی اصلاح و بازنگری ساختار درونی سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر اولویت‌های سال ٩٧ برشمرد و اظهار داشت: مدیریت منابع انسانی سازمان نیازمند تحول جدی است و اصلاحات ساختاری باید در این حوزه انجام شود.
سازمان تأمین اجتماعی ۴۲ میلیون بیمه شده دارد که ۱۸ نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی به آنها ارائه می‌دهد.

همچنین مطالعه کنید:

همایون دارابی

وضعیت اضطرار در بورس

یادداشت –  مهم ترین پارامتر، نگرانی از وضعیت دلار بود و اینکه ممکن است قیمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *