صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رحیمی: فعالیت شبکه‌های اجتماعی ایرانی در فضای غیررقابتی محکوم به شکست است

رحیمی: فعالیت شبکه‌های اجتماعی ایرانی در فضای غیررقابتی محکوم به شکست است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که فیلترینگ تلگرام به نوعی ایجاد انحصار در فضای رسانه‌ای است و قاعدتاً فعالیت شبکه‌های مجازی ایرانی در فضای غیررقابتی محکوم به شکست است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا علیرضا رحیمی با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس گفت: آنچه به ذهن نمایندگان متبادر شد به نوعی مقدمه سازی برای حرکت‌های شورای عالی فضای مجازی است. به نظر می‌رسد چنین جلسه‌ای هم برای این تصمیم لازم نبود. فیلترینگ تلگرام به نوعی ایجاد انحصار در فضای رسانه‌ای است.
وی افزود: مثلاً در بحث خودروسازی داخلی انحصار ایجاد شده باعث شد عملاً نارضایتی مردم و مشتریان از محصولات داخلی باقی بماند. در خصوص اپلیکیشن و شبکه‌های اجتماعی نیز اگر فضای باز رقابتی وجود داشته باشد قاعدتاً اپراتوراهای داخلی و شبکه‌های ایرانی می‌توانند بالندگی داشته باشند اما در شرایطی که مردم ناراضی باشند قاعدتاً فعالیت شبکه‌های ایرانی محکوم به شکست است.
رحیمی امنیت و سرعت تبادل اطلاعات را دو رکن مهم در فضای مجازی عنوان و خاطر نشان کرد: شبکه‌های ایرانی در هر دو مورد فاصله قابل توجهی دارند که باید پر شود و تأمین امنیت و سرعت برای کاربر ایرانی مورد توجه قرار گیرد. به هر حال وقتی امنیت برقرار شود اعتماد نیز ایجاد خواهد شد اما در حال حاضر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اعتماد کاربران ایرانی نسبت به شبکه‌های ایرانی تقویت نشده و نیاز به کار بیشتر در این زمینه است.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مواد اولیه تولید، اولویت اصلی وزارت صمت/ممنوعیت واردات قطعات دارای مشابه ساخت داخل

حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز خود با انجمن‌های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *