صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
عضویت ایران در مجمع فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان

عضویت ایران در مجمع فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: بخش خصوصی ایران در انتخابات سال گذشته مجمع فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان ( WCF) شرکت کرد و موفق شد که عضوی از اتاق بازرگانی ایران را در این مجمع وارد کند.
غلام‌حسین شافعی امروز در چهل‌ونهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوص خراسان رضوی اظهار کرد: بر اساس آیین نامه، بعد از حضور ترامپ در آمریکا و نوع برخوردش با برجام، به بخش خصوصی تاکید و محول شد که با توجه به شرایط موجود، بیش هر زمانی لازم است که در جوامع بین‌المللی حضور داشته باشد و تلاش‌های بسیاری برای این کار انجام شد.
وی با بیان این‌که دو تا سه هفته گذشته نتایج خوبی را برای ما دربرداشت افزود: بخش خصوصی ایران در انتخابات سال گذشته مجمع فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF) شرکت کرد و موفق شد که عضوی از اتاق بازرگانی ایران در این مجمع حضور داشته باشد و در نهایت ما نیز به این مجمع اتاق‌های بازرگانی جهان راه پیدا کردیم. در اجلاسی که در استرالیا برگزار شد ایران پیشنهاد کرد که مجمع بعدی در ایران تشکیل شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: دبیر کل مجمع اتاق‌های بازرگانی به ایران سفری داشت؛ وی تعجب خود در خصوص مشاهداتش از ایران، امنیت آن و مردمش داشته را ابراز و بیان کرد که با توجه به مطالعات انجام شده، ایران آمادگی لازم را برای برگزاری مجمع فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان را دارد.
شافعی با بیان اینکه اجلاس اتاق‌های اکو در هفته گذشته در ایران برگزار شد، تصریح کرد: در اجلاس اتاق‌های اکو در ترکیه، ایران پیشنهاد میزبانی مجمع عمومی و هیأت اجرایی اتاق‌های اکو را مطرح کرد که در هفته گذشته این مجمع در ایران برگزار شد و از ۱۰ کشور عضو، ۹ کشور حضور پیدا کردند.
وی خاطرنشان کرد: اتاق‌های بازرگانی جاده ابریشم با حضور ۶۷ کشور جهان تشکیل شد که کشور چین پایه‌گذار این مجمع بین المللی بود. اتاق بازرگانی ایران نیز در انتخابات جاده ابریشم شرکت کرد و نایب رییسی اتاق‌های بازرگانی جاده ابریشم نیز به ایران تعلق گرفت.
رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به برگزاری اولین اجلاس اتاق‌های بازرگانی جاده ابریشم در ایران افزود: در همین راستا در سه ماهه آینده با اعلام آمادگی حضور ۶۰ کشور از ۶۷ کشور، اجلاس اتاق‌های بازرگانی جاده ابریشمی در ایران برگزار خواهد شد.
شافعی اظهار کرد: کمینه‌ای در اتاق ایران از مدت‌ها پیش برای این کار در نظر گرفته شده که دبیرخانه شورای گفت‌وگو می‌تواند بهترین مکان برای این کار باشد که قوای سه‌گانه و بخش خصوصی حضور دارند و باید با بخش بین‌الملل اتاق ایران هماهنگی لازم انجام شود.
وی تصریح کرد: یک تفاهم نامه با وزرات کشور با حضور تمام استاندارهای سراسرکشور به زودی رونمایی خواهد شد و فصل جدیدی از همکاری‌های نزدیک بخش خصوصی با وزارت کشور آغاز می‌شود. در نهایت جلسه نمایندگان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

salimi

تحمیل خسارت به صادرکنندگان با ورود ایران به لیست سیاه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، فعالان اقتصادی که از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *