صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
فاینکس ۲۰۱۸ محلی برای ظهور استارت آپ های جدید

فاینکس ۲۰۱۸ محلی برای ظهور استارت آپ های جدید

نشست هم اندیشی با هلدینگ ها و شرکت‌های سرمایه گذاری با حضور مدیرعامل شرکت فرابورس ایران و علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرکت فرابورس برگزار شد. بر همین اساس شرکت گنندگان با تاکید بر گسترش فناوری در بخش‌های مختلف کشور، فاینکس ۲۰۱۸ را محلی برای ظهور استارت آپ های جدید دانستند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سنا، نشست هم اندیشی با هلدینگ ها و شرکت‌های سرمایه گذاری امروز بعد از ظهر در شرکت فرابورس ایران برگزار شد.
در ابتدای این نشست امیرهامونی، مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه ما خود را بی نیاز از ورود به حوزه فین تک نمی‌بینیم، گفت: در بخش‌های مختلف مانند سامانه معاملات و سامانه پس از معاملات، اولویت‌های سرمایه گذاری فرابورس را مطرح کرده‌ایم که استارت آپ ها و سایر علاقه مندان می‌توانند ایده‌های خود را در این خصوص ارائه کنند.
وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش بیان کرد: شرکت فرابورس برای سرمایه گذاری روی بهترین ایده‌ها و حل چالش‌های مطرح شده آمادگی‌های لازم را دارد.
ورود VC ها با فعالیت فرابورس
در بخش دیگر این نشست علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه سرمایه گذاری‌های نوین توسعه یافته است، گفت: در سال‌های اخیر سرمایه گذاری‌های سنتی در کشور کاهش یافته و به سرعت به سمت فناوری‌های نوین و استارت آپ ها حرکت کرده است.
وی در ادامه و در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه گفت: این حوزه در یکی دوسال اخیر سامان یافته و فرابورس در ورود CVها به بازار سرمایه پیش قدم بوده است.
دلیری همچنین به اهمیت تأمین مالی جمعی (crowdfunding ) اشاره کرد و گفت: این تفکر که برای سرمایه گذاری حتماً باید پول زیادی داشته باشیم تصور اشتباهی است و باید اصلاح شود.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه فرابورس ایران همواره نگاه مثبتی به حوزه فناوری‌های نوین داشته است گفت: با فعالیت‌هایی که اکنون در این زمینه صورت می‌گیرد بازار سرمایه از فضای سنتی به طور کامل خارج می‌شود و به سمت کسب و کارهای نوین حرکت می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

مهدی معصومی اصفهانی

کرونا و فرصت طلایی توسعه تجارت الکترونیک

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی معصومی اصفهانی ادامه داد: «معمولا در صنایع کشاورزی ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *