صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
خودباوری در زنان روستایی، اشتغال پایدار را رقم می زند

خودباوری در زنان روستایی، اشتغال پایدار را رقم می زند

یک کارآفرین نمونه گفت: خودباوری در زنان روستایی، اشتغال پایدار را رقم می زند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مازندران آنلاین، بهنوش قربانی  با بیان اینکه با ایجاد کسب و کار مشاغل خانگی در زمینه خشک کردن میوه ها دست به کارافرینی زده است, خاطرنشان کرد: بانوان روستای مازندران هنوز به خودباوری نرسیده‌اند و با وجود ظرفیت‌های موجود در روستاها، نتوانسته‌اند آن طور که باید امکان اشتغال زایی و ارائه محصولات را به بازار انجام دهند. 
وی ادامه داد: یکسال از احداث کارگاه تولید میوه های خشک می گذرد و تاسیس شرکت تعاونی روستایی در دستور کار قرار دارد تا تمامی بانوان روستایی را با برند و مجوز بهداشتی در پوشش کاری خود قرار دهیم. 
این کارآفرین نمونه گفت: پتانسیل زیادی در روستاها و بانوان روستایی وجود دارد اگر به درجه خودباوری برسند می توانند اقتصاد روستا را تکان اساسی دهند. 
قربانی خاطرنشان کرد:نباید فرصت موجود را از دست داد چراکه ارتقای سطح مشارکت زنان در عرصه اقتصادی و کارآفرینی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و با توجه به تاکید سیاست های اقتصاد مقاومتی که بر استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های ابترمانده این مهم به سرانجام مطلوب برسد. 
وی در زمینه کارآفرینی خود تصریح کرد:در حال حاضر در زمینه خشک کردن میوه ها برند ما مورد تایید قرار گرفته و بارکد دریافت کردیم و در حال تبادلاتی برای انجام صادرات هستیم. 
قربانی در مورد ایجاد اشتغال در بین بانوان روستایی خاطرنشان کرد:با این کسب و کار خانگی برای بالغ بر ۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی انجام شده است. 
وی گفت: هر کدام زنان روستایی با عضویت در صندوق زنان روستایی و سپس با داشتن اعتمادبنفس و خودباوری و با استفاده از ظرفیت های موجود می توانند یک کارآفرین نمونه بوده و اشتغال پایدار را رقم بزنند. 

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی از چرخش گردونه شانس خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، شماری از کارشناسان نیز بر این باورند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *