صفحه اصلی / طرح بیمه نامه زلزله در کرمان رونمایی شد

طرح بیمه نامه زلزله در کرمان رونمایی شد

پوشش بیمه ای زلزله در کرمان با حضور رئیس کل بیمه مرکزی ایران و جمعی از مسئولان این استان برای در کرمان رونمایی شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  مدیرکل بیمه ایران استان کرمان روز شنبه در حاشیه نشست بیمه ساختمان های استان کرمان در برابر زلزله و رونمایی از طرح بیمه نامه زلزله با حضور رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: بیمه زلزله بر اساس درجه بندی شهرها و مناطق اجرا می شود.
حسن عماد اظهار کرد: شهرهای مختلف برای تامین بیمه نامه زلزله به پنج بخش تقسیم می شوند و برای بیمه زلزله باید نرخ های مختلفی پرداخت کنند.
وی ادامه داد: این در حالی است که شب گذشته توافق شد به ازای بیمه زلزله با پرداخت 10 هزار تومان سالانه، 30 میلیون تومان پوشش داده شود که بسیار کمتر از میزان واقعی پرداخت است.
وی تاکید کرد: می توان هزینه اسکان موقت را نیز همراه با بیمه نامه زلزله پرداخت کرد تا در زمان وقوع زلزله و بروز مشکل برای ساختمان از این مهم نیز استفاده شود.
وی با بیان اینکه بیمه ایران سالانه در استان کرمان 300 میلیارد تومان خسارت پرداخت می کند گفت: این خسارت به عنوان حق بیمه از مردم دریافت می شود.
وی اظهار کرد: آمادگی این امر وجود دارد که تمام ابنیه و ساختمان های موجود در استان کرمان تحت پوشش بیمه قرار گیرد تا کرامت مردم که بزرگترین ارزش است در زمان وارد آمدن خسارات حفظ شود.
کرمان به عنوان استانی زلزله خیز در سال جاری بیش از 2 هزار و 600 زمین لرزه را شاهد بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

شرکتهای دانش بنیان به آلمان می روند

به گزارش کسب و کار نیوز، نمایشگاه دارویی دوسلدورف(Expopharm)  یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *