صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دستگاه‌های مسئول، واحدهای صنفی بدون مجوز را به سمت اتحادیه‌ها هدایت کنند

دستگاه‌های مسئول، واحدهای صنفی بدون مجوز را به سمت اتحادیه‌ها هدایت کنند

رئیس اتاق اصناف ایرانشهرِ استان سیستان و بلوچستان معتقد است: ناآگاهی از قانون نظام صنفی و اجرا نشدن آن بزرگ‌ترین معضلی است که اصناف در این شهر با آن دست به گریبان هستند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، محمدرضا کشاورز در مورد رعایت نشدن قانون و تاثیرات منفی آن روی فضای کسب و کار در این شهر می‌گوید: «رعایت نکردن و پایبند نبودن به قانون موجب شده است تا واحدهای صنفی زیادی بدون کسب پروانه و مجوزهای لازم شروع به کار کنند و همچنان به کارشان ادامه بدهند. در این میان هیچ نهاد و ارگانی که قانون آن‌ها را موظف به برخورد با بی‌قانونی کرده است، حاضر به همکاری با ما نیست.» او در ادامه می‌گوید: «نهادهای مسئول باید با محدود کردن  و هدایت واحدهای بدون مجوز سمت اتحادیه ها و یا حداقل سامانه جدید ثبت نام؛ به اتاق اصناف کمک کنند. در حالی که بزرگ‌ترین مشکل ما در این مورد خاص، نداشتن بازرس به دلیل مشکلات مالی است و خودمان نمی‌توانیم با این پدیده برخورد کنیم. سوالم این است: مسئول اجرای قانون ۲۷ یا ۲۸ قانون نظام صنفی در راستای برخورد با واحدهای متخلف چه کسی است؟» کشاورز درمورد وضعیت شهر ایرانشهر می‌گوید: «ایرانشهر سومین شهر بزرگ استان سیستان و بلوچستان پس از زاهدان و زابل است که جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر دارد. در این شهر ۵ هزار واحد صنفی مشغول به فعالیت هستند. در واقع خشکسالی و زوال کشاورزی، جای خالی کارخانه‌ها و تولیدی‌هایی که بتواند اشتغال با خود بیاورد؛ موجب شده تا مردم روزگار سختی را بگذرانند و قشر ضعیف تنها به داشتن مغازه‌ای کوچک و بقالی دلخوش باشد.» رئیس اتاق اصناف ایرانشهر با اشاره به وضعیت ساختمان اتاق اصناف این شهر می‌گوید: “ما هنوز مستاجر هستیم و واقعیت این است که اتاق اصناف هنوز ساختمان مشخصی برای خود ندارد. البته مبلغی را جمع کرده و قصد خرید زمینی را داریم تا بتوانیم ساختمان اصناف را در آن بنا کنیم. 

همچنین مطالعه کنید:

افت ۸هزار واحدی نماگر بورس در آغاز معاملات

به گزارش کسب و کار نیوز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *