صفحه اصلی / جعبه سیاه هواپیمای آسمان در ایران بازخوانی شود

جعبه سیاه هواپیمای آسمان در ایران بازخوانی شود

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون نظارتی مجلس مخالف ارسال جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده آسمان به فرانسه است و جعبه سیاه این هواپیما باید با حضور کارشناسان این کمیسیون اصل 90 و در داخل کشور بازخوانی شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بهرام پارسایی در جلسه علنی امروز- چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهارداشت: کمیسیون اصل 90 مجلس به عنوان کمیسیون نظارتی با سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی مکاتباتی داشته است، ما از آنان خواستیم که نماینده این کمیسیون در همه مراحل نظارت داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: جای تعجب است که چرا سازمان هواپیمایی همکاری نمی کند و چرا آنان نگران هستند که نمی خواهند نماینده وکارشناس این کمیسیون در رسیدگی به مراحل سانحه حضور داشته باشد.
عضو هیات رییسه کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: جعبه سیاه در کشور قابل بازخوانی است، ما مخالف ارسال این جعبه به کشور دیگری هستیم، متاسفانه جعبه سیاه را ارسال کردند، ما می گوییم اگر امکان بازخوانی نیست می توانید فایل اجرا شده را برای شرکت آی تی آر بفرستند.
نماینده مردم شیراز در مجلس اظهارداست: ایران 18 فروند هواپیما از این شرکت خریداری کرده است اما هنوز تحویل نداده اند، چه ضمانتی در بازخوانی جعبه سیاه وجود دارد؟ چرا ما به عنوان کشوری که هفت برابر استاندارد جهانی سوانح هوایی داریم، امکانات بازخوانی را نداریم؟
پارسایی گفت: همه این موضوعات سوء مدیریت است که به کشور ما لطمات زیاده وارد کرده است، ما می خواهیم که جعبه سیاه به کشور بازگرداده شود، فایل اجرایی به شرکت آی تی آر داده شود و بازخوانی با نظارت کارشناسان کمیسیون اصل 90 صورت گیرد.
علی مطهری نایب رییس دوم مجلس در پاسخ به این تذکر یادآور شد: در مورد این که جعبه سیاه را باید در داخل ایران بررسی کنیم یا نه باید به قوانین بین المللی مراجعه کنیم.
به گزارش ایرنا، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اخیرا اعلام کرد به دلیل رعایت برخی مسائل فنی و تخصصی، جعبه سیاه هواپیمای آی.تی. آر در اسرع وقت به فرانسه منتقل می شود.

همچنین مطالعه کنید:

boors

شرط پایداری سرمایه‌های خرد در بورس

به گزارش کسب و کار نیوز، شاخص بورس طی روزهای گذشته افزایش مثبتی را تجربه کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *