صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تسویه بدهی صنایع شیر ایران توسط دولت با اسناد خزانه

تسویه بدهی صنایع شیر ایران توسط دولت با اسناد خزانه

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع شیر ایران گفت: دولت قصد دارد با استفاده از اوراق اسناد خزانه اسلامی بدهی‌های شرکت صنایع شیر ایران را به میزان ۱۶ میلیارد تومان تسویه کند.
به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از تسنیم سید وحید وحیدی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اینکه شرکت صنایع شیر ایران ۲۶ میلیارد تومان طلب از دولت دارد که در ابتدای سال جاری ۱۰ میلیارد تومان آن تسویه شد گفت: ۱۶ میلیارد تومان طلب باقی‌مانده نیز بر اساس برنامه‌های دولت قرار است با اوراق اسناد خزانه اسلامی تسویه شود.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع شیر ایران افزود: صنایع شیر ایران ۳۰ شرکت زیرمجموعه دارد که ۷ شرکت بورسی را نیز شامل می‌شود که سهم قابل توجهی را در بازار سهام بر عهده دارد.
وی اضافه کرد: محصولات صنایع شیر ایران با ۳۶۵ کد محصول نزدیک به ۱۴۰ میلیون دلاری به ۱۸ کشور صادر می‌شود که بخش اعظمی از این بار صادراتی را ۳ شرکت بورسی (پگاه فارس، پگاه گلپایگان و پگاه اصفهان) صنایع شیر ایران برعهده دارند. همچنین بر اساس آمارهای گمرک در پایان دوره ۱۰ ماهه سال ۹۶ بیش از ۱۳۱ میلیون دلار درآمد ارزی از سوی شرکت محقق شده است.
وحیدی اذعان داشت: با توجه به اینکه صادرات شرکت ۳ برابر واردات است نوسان‌های ارزی چند ماه اخیر به سودآوری شرکت‌های بورسی آسیبی وارد نکرد.
وی اظهارداشت: شرکت‌های بورسی صنایع شیر ایران از نظر دریافت تسهیلات بانکی در سطح مناسب و کنترل شده‌ای قرار دارند و عمدتاً سیاست‌ها بر این اصل تعریف شده که شرکت‌های حاضر در بازار سهام از محل تسهیلات بانکی هزینه‌های زیادی را متحمل نشوند تا سود این شرکت‌ها تحت تاثیر قرار نگیرد.
معاونت صادرات و بازرگانی صنایع شیر ایران نیز در این نشست با اشاره به اینکه همت جدی برای ورود به بازارای جدید را داریم افزود: تنها شرکت ایرانی هستیم که اجازه صادرات به مالزی را داریم و می‌خواهیم از این فرصت برای ورود به بازار خاور دور استفاده کنیم. این در حالی است که برنامه ما راه‌اندازی کارخانه در عراق و افغانستان برای تضمین بازار صادراتی در این دو کشور است تا در کنار رقبای خارجی قدرت بیشتری را داشته باشیم.
رضا محمودیان افزود: امروز صنعت لبنیات کشور در شرایطی قرا دارد که اگر صادرات این محصولات متوقف شود مقدار زیادی از شیر تولیدی دامداران بلاتکلیف خواهد ماند و صادرات برای چرخه این صنعت نقش ویژه ای دارد.
وی تاکید کرد: از ۸ شرکت تامین کننده اصلی محصولات صادراتی ما ۷ شرکت بورسی هستند و شرکت‌های بورسی صنایع شیر ایران در این خصوص نقش محوری دارند. این در حالی است که ما توانستیم با صادرات به روسیه و کشورهای CIS انواع پنیر و محصولات پودری را به این کشورها صادر کنیم که افتخاری برای این مجموعه است.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مواد اولیه تولید، اولویت اصلی وزارت صمت/ممنوعیت واردات قطعات دارای مشابه ساخت داخل

حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز خود با انجمن‌های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *