صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دستفروشی مخالف منافع و اقتصاد ملی است

دستفروشی مخالف منافع و اقتصاد ملی است

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: در آستانه عید نوروز، یک هزار و ۴۵۰ بازرس اتاق اصناف بازار شب عید را در سراسر کشور کنترل می کنند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی از طرح تشدید بازرسی ها در بازار شب عید خبر داد و گفت: بازرسی ها افزایش پیدا کرده و بازرسان به صورت فعال در حال انجام وظیفه هستند. وی در گفت و گو با ایرنا  تصریح کرد: البته من به روند بازرسی ها انتقاد دارم و معتقدم با یک هزار و ۴۵۰ بازرس نمی توان سه میلیون بنگاه را بخصوص در ایامی مانند شب عید کنترل کرد. فاضلی افزود: با این حال، ساختار بازرسی اتحادیه ها را فعال تر کرده ایم و در ایام نوروز، علاوه بر بازرسان اتاق اصناف، حدود ۴۰۰ نفر نیز از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را در کنار خود داریم. ** دستفروشی مخالف منافع و اقتصاد ملی است رئیس اتاق اصناف ایران در بخش دیگری از گفت و گوی خود با ایرنا، به موضوع دستفروش ها پرداخت و گفت: قانونگذار در مورد این مساله تکلیفی را بر عهده اتاق اصناف نگذاشته است اما این رویه ای که در کشور در قالب دستفروشی ایجاد شده، یکی از آسیب های جدی اقتصاد ملی است. وی تاکید کرد: باید بپذیریم که در ایجاد اشتغال و درآمد با مشکل مواجه هستیم و این افراد نیز مستحق داشتن شغلی مناسب هستند اما این شیوه، شیوه درستی در اقتصاد یک کشور نیست. فاضلی با بیان اینکه بخشی از این افراد در قالب باندهای سازمان یافته عمل می کنند، تاکید کرد: بخش زیادی از کالاهای قاچاق و کالاهای تاریخ مصرف گذشته در این شبکه گردش دارد. رئیس اتاق اصناف ایران افزود: شهرداران کشور باید برای حل این معضل (که به اقتصاد ملی ضربه می زند) چاره ای بیاندیشند. فاضلی گفت: ما با دستفروشی به شکلی که امروزه در کشور ما رایج شده مخالفیم؛ چرا که این موضوع را مخالف منافع و اقتصاد ملی می دانیم.

همچنین مطالعه کنید:

فقیهی

نقدی بر وضعیت مفهوم بهره وری در ایران

سرمقاله- زیرساخت های بنیادین در راستای استقرار این تفکر در نظام اقتصادی عبارتند از: شفافیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *