صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
بدعهدی تامین اجتماعی چالش بیمارستان‌های علوم پزشکی تهران

بدعهدی تامین اجتماعی چالش بیمارستان‌های علوم پزشکی تهران

کریمی از بدعهدی تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات با تاخیر یک ساله گلایه کرد.
به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از بدعهدی یک ساله تامین اجتماعیبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم معرفی ۲ داروی جدید در بیمارستان شریعتی با بیان اینکه برخی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران مثل شریعتی ویژگی خاص دارد، گفت: در این بیمارستان‌ها علاوه بر درمان استادان بزرگی در حال پژوهش و تحقیق هستند.
وی ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های تجهیزات پزشکی اعلام کرده‌اند که ملزومات پزشکی برای بیماران را نقد تحویل می‌دهند و همه اینها به دلیل مطالبات بیمه‌ها به خصوص تامین اجتماعی است.
کریمی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی از بهمن سال قبل مطالبات بیمارستان‌های علوم پزشکی تهران را پرداخت نکرده است، افزود: بدهی سازمان تأمین اجتماعی به بی ماستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران، کار خدمت رسانی به مردم را دچار مشکل کرده است، پزشکان و کادر بیمارستانی و اعضای هیئت علمی ماه هاست مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند و ناراضی هستند.
وی تصریح کرد: وقتی پزشکان تمام وقت و هیئت علمی دانشگاه و کادر بیمارستانی ناراضی هستند و تجهیزات بیمارستانی به روز نمی‌شود، چه انتظاری دارید که خدمت رسانی به مردم رضایت بخش باشد؟.
امیدوارم تأمین اجتماعی آبروداری کند تا برای تهیه دستکش ملزومات پزشکی دچار چالش نشویم
کریمی افزود: اعتباراتی که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد را به سه بخش تقسیم می‌کنیم، پرداخت مطالبات پرسنلی اعم از پزشکان و غیر پزشکان در اولویت است، بعد از آن پول تجهیزات و دارو پرداخت می‌شود و سوم هزینه‌های تغذیه را پرداخت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که با مدیریت هر سه بخش کار انجام شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد مطالبات پرسنل را با تلاش‌های صورت گرفته تا شهریور پرداخت کردیم و اکنون چهار تا پنج ماه عقب هستیم که البته پرداختی به پزشکان با سه ماه تاخیر نسبت به پرسنل پرداخت می‌شود و تلاش می‌کنیم به هر شکلی شده بیمارستان‌ها را اداره کنیم تا برای خدمات رسانی به مردم مشکلی پیش نیاید اما مطالبات بیمارستانی چون شریعتی از بیمه‌ها بسیار سنگین است.
وی با بیان اینکه امیدوارم سازمان تأمین اجتماعی آبروداری کند تا برای تهیه دستکش ملزومات پزشکی در بیمارستان دچار چالش نشویم، تاکید کرد: اکنون پول دستکش و لوازمی را که بهمن ۹۵ خریداری کرده‌ایم پرداخت نکردیم، در حالی که قیمت آن دو برابر شده است و شرکت‌های تجهیزان پزشکی عنوان کرده‌اند، از این پس به صورت نقد به بیمارستان‌ها تجهیزات می‌دهند.
وی گفت: من همیشه سعی کرده‌ام مسائل منفی و مشکلات را در مجامع عمومی مطرح نکنم و با بیان موضوعات مثبت امیدواری بدهم اما مشکلات به قدری زیاد شده است که مجبورم در این جلسه بخشی از آن را بازگو کنم؛ امیدوارم کار به جایی برسد که در کنار خدمات رسانی به مردم بتوانیم به تحقیقات و آموزش هم به نحو شایسته ای بها دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت میوه‌های تابستانه ۲۰ روز دیگر معقول می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، کارگر افزود: حدود ۲۰ روز دیگر عرضه این میوه‌ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *