صفحه اصلی / خروج 1154 خانوار تهرانی از پوشش کمیته امداد درپی توانمندسازی

خروج 1154 خانوار تهرانی از پوشش کمیته امداد درپی توانمندسازی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران از توانمندسازی 1154 خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان تهران خبر داد.
به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا محسن ولیئی با اشاره به خروج 1154 خانوار توانمند شده از مددجویان کمیته امداد و برگزاری جشن خودکفایی آنها در مرکز اسناد و کتابخانه ملّی در آذر ماه، گفت: بر اساس سیاست کمیته امداد هرساله بخشی از مددجویان که توانایی اشتغال پیدا کرده‌اند، از مجموعه کمیته امداد خارج می‌شوند؛ به طوری که هر ساله 10 درصد ورودی و خروجی به کمیته امداد وجود دارد. این به آن معناست که افراد توانمند شده از این سیستم خارج شده و افراد پشت نوبتی متقاضی استفاده از خدمات کمیته امداد به آن وارد می‌شوند.
وی با بیان اینکه امسال و سال گذشته تنها سالهایی بودند که خروجی‌های کمیته امداد از ورودی‌های آن پیشی گرفت، اظهار کرد: سال گذشته حدود 7000 هزار خانوار از مجموعه مددجویان کمیته امداد کم شده اند. امسال هم حدود 6000 خانوار از مجموعه کمیته امداد نسبت به سال قبل کمتر شده است که این آمار نشان می‌دهد سیاست‌های کمیته امداد در جهت توانمندسازی موفق و درست بوده‌اند.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه افراد توانمند شده در صورتی که باز هم مشکلی برایشان ایجاد شود، می‌توانند به مجموعه کمیته امداد بازگردند، تصریح کرد: مانند همه افراد توانمند جامعه که با وقوع حوادثی مانند زلزله زندگیشان را از دست می‌دهند، مددجویان توانمند شده کمیته امداد نیز می‌توانند در صورت بروز مشکل باز هم از خدمات کمیته امداد استفاده کنند. در این حالت افرادی که ناتوانی‌شان برای ما محرز شود می‌توانند باز هم از کمیته امداد کمک بگیرند.
 ولئی در ادامه با اشاره به ادامه حمایت کمیته افراد از کسانیکه طرح اشتغال‌زایی آنها با شکست روبه‌رو می‌شود، اظهار کرد: کمیته امداد هرساله برای کمک به افرادی که طرح اشتتغال‌شان شکست خورده، تمهیداتی را اتخاذ می‌کند و به آنها مجددا وام پرداخت می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه مبنای حمایت کمیته افراد از مددجویان، کمک به معیشت آنهاست، افزود: افرادی که از مجموعه کمیته امداد خارج می‌شوند، می‌توانند همچنان از برخی خدمات ما استفاده کنند. برخی از مددجویان ممکن است بیماری‌هایی داشته باشند و ما برای بیمه، حمایت موردی و دریافت برخی خدمات به آنها کمک می‌کنیم. اما برخی از مددجویان نیز که خودشان تبدیل به کمک کننده و حامی شده اند، معمولا دیگر از این خدمات استفاده نمی‌کنند، اما سایر افراد توانمند شده از خدمات دیگر، به جز مستمری‌شان بهره مند خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

banke markazi

شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا،  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای با نظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *