صفحه اصلی / «معرفی و فرهنگ سازی» هموارکننده راه اقتصاد دانش بنیان است

«معرفی و فرهنگ سازی» هموارکننده راه اقتصاد دانش بنیان است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تداوم راه اقتصاد دانش بنیان با فرهنگ سازی و ترویج کسب و کار های دانش بنیان و استارت آپی محقق می شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در آیین افتتاح شبکه تلویزیونی ایران کالا، که با حضور وزرای کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مجلس برگزار شد مهم ترین پیشران حرکت اقتصاد دانش بنیان را فرهنگ سازی برای ایجاد زیست بوم مساعد کارآفرینی شرکت های دانش بنیان و استارت آپی عنوان کرد و افزود: شرکت های دانش بنیان و استارت آپی با گام های کوچک راه خود را آغاز کرده اند امروز با رشدی فزاینده جایگاه قابل توجهی در اقتصاد کشور یافته اند و تداوم حرکت این کسب و کارها مستلزم فرهنگ سازی برای ایجاد زیست بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری این شرکت ها است.
ستاری، ضمن یادآوری نقش اثرگذار رسانه ملی در معرفی و ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، افزود: شبکه ایران کالا می تواند فرهنگ کارآفرینی را ایجاد کند و این شبکه ضمن الگوسازی نمونه های موفق، انگیزه را در دیگر افراد برای پای گذاردن در این میدان ایجاد کند.
رئیس ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان گفت:نخستین دوره جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت با شعار ایرانی ایرانی بخرتوسط معاونت علمی و فناوری سال گذشته و با همین رویکرد برگزار شد. دومین دوره این جشنواره ملی نیز درحمایت ازکالا وخدمات دانش بنیان سال آینده با کمک صداوسیما وشبکه ایران کالا و مشارکت هنرمندان و اصحاب رسانه برای جریان سازی و تولید محتوا درترویج و فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان برگزار می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، به نقش آفرینی بیش از ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان و هزاران استارت آپ در سپهر اقتصاد کشور اشاره و اظهار کرد: دستاورد ۴۰ هزار میلیارد تومانی بخشی از توانمندی خارق العاده شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و استارت آپ های ایرانی بود و این در حالی است که رشد فزاینده و پرشتاب این کسب و کارها در مدت زمانی کوتاه ایجاد شده است.
ستاری، نقش آفرینی نسل جوان و ورود نوآوری این نسل را برگ برنده ی اقتصاد دانش بنیان برای متحول ساختن کشور عنوان کرد و گفت: نسل جوان، خلاق، تحصیل کرده با وارد شدن به عرصه کارآفرینی و شکل دادن شرکت های دانش بنیان و استارت آپی، زمینه ساز تحول اساسی در ساختارهای پیشین از جمله ساختارهای اقتصادی می شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

همایون دارابی

وضعیت اضطرار در بورس

یادداشت –  مهم ترین پارامتر، نگرانی از وضعیت دلار بود و اینکه ممکن است قیمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *