صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
آمادگی ایران برای تقویت روابط اقتصادی همطراز روابط سیاسی با کرواسی

آمادگی ایران برای تقویت روابط اقتصادی همطراز روابط سیاسی با کرواسی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور کرواسی دیدار کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  ایسنا،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته وارد کرواسی شده است، در اولین دیدار خود با مقامات این کشور با کولیندا گرابار کیتاروویچ رئیس جمهور کرواسی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 در این دیدار رئیس‌جمهور کرواسی با  اشاره به سفر رسمی خود به ایران اظهار داشت: ما روابط سیاسی خوب و دوستانه‌ای داریم و آماده گسترش روابط خود با ایران هستیم.
وی افزود: تجار کرواسی علاقه زیادی برای کار با همتایان ایرانی خود دارند. البته برخی مشکلات وجود دارد که امیدوارم بزودی بویژه در بخش سرمایه گذاری میان دو کشور برطرف شود.
رئیس‌جمهور کرواسی گردشگری، صنایع غذایی، علوم و فناوری و پتروشیمی را از جمله زمینه های خوب همکاری میان دو کشور خواند.
در ادامه ظریف نیز اظهار داشت: حضور شما در ایران فصل جدیدی در روابط دو کشور باز کرد. دوستی دو ملت ایران و کرواسی تاریخی است. در این سفر هیات تجاری بزرگی مرا همراهی می کنند که سومین هیات تجاری است که در یکسال اخیر به کرواسی آمده است و این خود نشانه علاقه مندی بخش های تجاری و کارآفرینی ایران برای همکاری با همتایان کروات است.
وزیر امور خارجه اضافه کرد: ما آماده تقویت روابط اقتصادی همطراز روابط سیاسی هستیم و برخی موانع موجود هم با تدبیر حل خواهد شد. ایران می تواند منبع مطمئنی برای تامین انرژی بویژه نفت و گاز کرواسی باشد.
وی در خصوص سایر زمینه‌های همکاری دو کشور نیز اظهار داست: در حوزه خودروسازی و قطعات اتومبیل و نیز در زمینه های فناوری های نوین و زیر ساخت ها دو کشور می توانند همکاری های خود را توسعه دهند.
وزیر امور خارجه با اشاره به تهدیدات بین المللی تروریسم خاطر نشان کرد: در خصوص نگرانی‌های مشترک از جمله مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری دو کشور می توانند همکاری های نزدیک تری بصورت دو جانبه یا چند جانبه داشته باشند.
طرفین همچنین در خصوص مسایل منطقه ای بویژه شرایط جاری در سوریه و یمن و افغانستان و نیز مسائل بالکان رایزنی و تبادل نظر کردند.

همچنین مطالعه کنید:

پویش اقتصادی «راه نو» برای تشکیل مجلس نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *