صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
آغاز آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور

آغاز آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با اشاره به حضور ۱۷۰ هزار شرکت کننده در آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم از آغاز بزرگترین آزمون حفظ ومفاهیم قرآن از ساعت ۸:۳۰ در سراسر کشور خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  ایسنا ،حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی روز پنج شنبه (١٠اسفند ماه) در حاشیه برگزاری آزمون سراسری حفظ  و مفاهیم قرآن کریم  درباره زمان اعلام نتایج آزمون گفت: تلاش ما بر این است تا ۲۴ ساعت پس از آزمون نمرات شرکت کنندگان بخش کتبی   در سایت ثبت‌نامی بارگذاری ‌شود.
 حسینی با قدردانی از همکاری همه دست اندر کاران  برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اظهار کرد: این آزمون در فرآیند نهایی خود امروز به‌صورت همزمان در ۴۱۰ شهرستان و حوزه آزمونی کشور آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مرحله کتبی آزمون  برگزار می شود تصریح کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در گروه «حفظ قرآن»از ساعت ۸:۳۰ تا ۹:۴۵ و گروه «ترجمه و مفاهیم و گروه معارف اهل‌بیت (ع)» ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۱:۴۵ برگزار می شود و متقاضیان تهرانی شرکت در آزمون در دو حوزه امتحانی یعنی دانشگاه امیرکبیر و امامزاده جعفر و حمیده خاتون با هم رقابت می‌کنند.
دبیر شورای سیاستگذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با بیان اینکه ان شاالله تا ۲۴ ساعت پس از آزمون نمرات در سایت ثبت‌نامی بارگذاری خواهد شد افزود: آزمون شفاهی برای گروه سنی نوجوانان نیز از ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه در استان‌های مختلف برگزار خواهد شد.
حسینی با بیان اینکه ۱۷۰ هزار نفر در آزمون کتبی و ۷۱ هزار نفر در آزمون شفاهی به رقابت می‌پردازند، گفت: با تدابیری که اندیشیده شده و استانداردهای ابلاغ شده به تمامی حوزه‌های امتحانی و شهرستانها، آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار می‌شود.
دبیر شورای سیاستگذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با بیان اینکه در آزمون حفظ کل قرآن کریم، شرکت‌کنندگان پس از کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی به آزمون شفاهی راه پیدا می‌کنند، تاکید کرد: تمام تلاشمان بر این است که تا ۲۲ اسفندماه نمرات آزمون شفاهی هم اعلام شود.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف یادآور شد: رشته اُنس با قرآن کریم هم  به‌صورت الکترونیکی روز شنبه (دوازدهم اسفندماه) برگزار می‌شود.
 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم امسال برای نخستین‌بار به‌صورت مشترک به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار رشته اصلی «حفظ قرآن کریم»، «ترجمه و مفاهیم»، «معارف اهل‌بیت(ع)» و «انس با قرآن»امروز پنج شنبه ۱۰ اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۲۲ هزار پرونده قصور پزشکی در ۹ ماه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اگرچه نمی توان واژه “قصور” را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *