صفحه اصلی / شریعتمداری قرابت زیادی با بخش خصوصی دارد

شریعتمداری قرابت زیادی با بخش خصوصی دارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، امروز ۲۶ مرداد ماه حسین شافعی در چهل و یکمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی اظهار کرد: در دوره جدید شورای گفت و گو امیدهای بیشتر و فراتری داریم که با حضور آقای کرباسیان این مساله تداوم یابد. وی در یک دوره نایب رییس اتاق بوده و وعده‌های خوبی نیز داده است که امیدواریم در این دوره گفتارها بیشتر به کردار تبدیل شود. تصور ما این است که شورای گفت و گو برنامه جدیدی را آغاز خواهد کرد.
وی ادامه داد: در چند ماه گذشته شورای گفت و گوی استان بسیار پیشرو بوده است و امیدواریم آنچه که به عنوان خواسته‌های بخش خصوصی مطرح شده، اجرایی شود. نخستین مساله این است که دولت باید مشخص کند به کجا می‌خواهد برسد و چه برنامه‌ای برای اقتصاد دارد. دولت باید از عیال واری بیرون آمده و تصدی گری های خود را کم کند و در جایگاه و شان اصلی خود قرار گیرد. توجه به تولید ملی موضوع اصلی و اساسی کشور است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید کرده‌اند.
شافعی خاطرنشان کرد: موضوع بر هم ریختن رابطه بین عرضه و تقاضا مساله‌ای بسیار اساسی است که برآورد می‌شود که تقاضای موجود در کشور کمتر از تقاضای ۱۰ سال پیش است. این مساله یادآور می‌شود که با افزایش تولید باز هم تقاضا کم خواهد بود و به همین جهت باید صادرات افزایش یابد و آن را به عنوان نوک پیکان حرکت اقتصادی کشور در برنامه قرار داد. سیاست‌های پولی و ارزی نیز یک مشکل کهنه ای است و باید در این زمینه بخش خصوصی صادقانه به دولت کمک کند.
رئیس اتاق ایران با بیان اینکه مساله مالیات و عدالت مالیاتی در کشور نیز بسیار مورد توجه است، تصریح کرد: امیدواریم با از بین رفتن همه معافیت‌های مالیاتی در کشور کمی به این عدالت نزدیک تر شویم. بهبود فضای کسب و کار اصل و اساس آینده اقتصاد کشور است. همچنین بستر مناسب در سرمایه گذاری ها مهم‌ترین مساله‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. ما برای کار و تامین اجتماعی نیز خواسته‌هایی داشته‌ایم؛ چراکه این شیوه اعمال خدمات تامین اجتماعی در کشور ما در هیچ کشور پیشرفته‌ای وجود ندارد.
وی تاکید کرد: توسعه متوازن کشور و توجه به توسعه منطقه‌ای یکی از درخواست‌های جدی بخش خصوصی است. تکیه شورای گفت و گو بر این مساله بوده که پیش زمینه بسط آن توزیع اختیارات در کشور است. باید سازمان‌های دولتی نیز بخش زیادی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کنند.
شافعی از تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: اتاق ترکمنستان در حال تشکیل است و همت خوبی شده که این اتاق همکاری خوبی با فعالان بخش خصوصی استان ما داشته باشد. همچنین اتاق مشترک تاجیکستان و ایران نیز در حال تشکیل است که تلاش می‌کنیم این اتاق در خراسان رضوی تمرکز داشته باشد.
رئیس اتاق ایران با اشاره به پیشنهاد شریعتمداری، به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به حضور وی امیدواریم و تمرینی نیز در دولت اصلاحات با وی در حوزه اشتغال داشته‌ایم. باید توجه داشت از سال ۷۵ تا سال ۸۵، ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار شغل ایجاد شد. در واقع قرابت و نزدیکی وی به بخش خصوصی و برنامه‌های پرتوفیق شریعتمداری خیلی زیاد بوده است.
وی در خصوص خواسته‌های مهم بخش خصوصی از دولت تصریح کرد: خواسته مهم ما این بوده که سه پایه متوازن صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه حرکت کند تا هیچ بخشی احساس ضرر نکند.

همچنین مطالعه کنید:

تخم مرغ گران شد

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ تخم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *