صفحه اصلی / نرخ سود ۲۰درصدی بعد از دو هفته باید برگردد

نرخ سود ۲۰درصدی بعد از دو هفته باید برگردد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه سود ۲۰ درصد که به صورت دوهفته‌ای برای اوراق سپرده ریالی در نظر گرفته شده، بعد از دو هفته باید به حالت قبل برگردد، گفت: هزینه بانکهارا جبران می‎‌کنیم.
ولی الله سیف در حاشیه همایش سیاستهای پولی و چالش‌های بانکداری و تولید در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالیمبنی بر اینکه بانک‌ها تمایل دارند تا نرخ سود ۲۰ درصدی بعد از اتمام دوره تعیین شده برای فروش اوراق گواهی سپرده ریالی هم ادامه یابد، گفت: نرخ سود ۲۰ درصدی تنها برای دو هفته از سوی بانک مرکزی تعیین شده و بعد از این مدت، مطابق با آنچه در بخشنامه هم ذکر شده، باید به روال قبل برگردد.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که بانک‌ها معتقدند که اجرای این بخشنامه، هزینه‌هایی را به آنها تحمیل کرده است، افزود: ما به بانک‌ها اعلام کردیم که اگر اجرای این بخشنامه هزینه‌ای به آنها تحمیل کرده است، بانک مرکزی آن را جبران خواهد کرد. آثار منفی برای بانک‌ها اگر ایجاد شود، بانک مرکزی آن را رفع خواهد کرد.
وی تصریح کرد: اگر هزینه داده شود، هزینه را جبران می‌کنیم، ضمن اینکه برخی از بانک‌ها بابت اضافه برداشت به بانک مرکزی بدهکار هستند که اجرای این طرح می‌تواند اضافه برداشت را کاهش دهد، بانک‌هایی که اضافه برداشت دارند، نرخ جریمه‌ای را به بانک مرکزی می‌پردازند که به نسبت بهتر است.

همچنین مطالعه کنید:

maskan

کاهش ۶۴ درصدی معاملات آپارتمانی نسبت به سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش مرکز آمار اتاق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *