صفحه اصلی / نرخ بیکاری در اصفهان کاهش یافت

نرخ بیکاری در اصفهان کاهش یافت

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان از تداوم روند کاهشی نرخ بیکاری این استان در پاییز امسال خبر داد و گفت: نرخ بیکاری در پاییز امسال به ۱۳.۷ درصد رسید.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا محمد رضا لعلی افزود: نرخ بیکاری استان اصفهان در پاییزامسال در مقایسه با فصل بهار و تابستان به ترتیب ۲.۴ و ۰.۳ واحد کاهش نشان می‌دهد.
وی اظهار کرد: متوسط نرخ بیکاری استان اصفهان در سه فصل گدشته سال ۹۶ حدود ۱۴.۶ درصد بوده که در مقایسه با سه فصل نخست پارسال که حدود ۱۵.۳ درصد بود، ۰.۷ درصد کاهش یافته است.
لعلی تاکید کرد: متوسط نرخ مشارکت اقتصادی استان نیز در سه فصل اول سالجاری در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۵ حدود ۱.۱ درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، نرخ بیکاری استان اصفهان در تابستان سالجاری به ۱۴ درصد رسید که در مقایسه با تابستان سال گذشته حدود ۳.۴ درصد کاهش یافت.
میانگین نرخ بیکاری در کشور حدود ۱۱.۵ درصد است.
کارشناسان، دلایلی مانند بالا بودن نرخ مهاجرت و خشکسالی یک دهه گذشته را از جمله دلایل بالاتر بودن نرخ بیکاری استان اصفهان در مقایسه با متوسط کشوری می‌دانند.
دولت دوازدهم در سالجاری اجرای طرح‌های جدیدی مانند 'اشتغال فراگیر' را برای اشتغالزایی و با تعهد ایجاد نزدیک به یک میلیون فرصت شغلی در کشور اجرا کرده است که سهم استان اصفهان از این تعهد، حدود ۹۰ هزار شغل است که تاکنون حدود ۵۰ درصد آن تحقق یافته است.
استان اصفهان بیش از پنج میلیون جمعیت دارد و با بیش از ۹ هزار واحد تولیدی، یکی از صنعتی ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

Beauty of elderly teeth

توصیه های کلیدی برای بهداشت دهان و دندان سالمندان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا: از دست دندان‌ها که بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *