صفحه اصلی / نبود استراتژی مشخص از مشکلات جدی مدیریت اتباع خارجی در کشور است

نبود استراتژی مشخص از مشکلات جدی مدیریت اتباع خارجی در کشور است

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد با اشاره به افزایش ۵۶ درصد طرد اتباع خارجی در چهار سال گذشته، گفت: ۲۳ مدرسه و سه پایگاه بهداشت برای تحصیل و ارائه خدمات بهداشتی و سلامت اتباع در استان یزد جداسازی شدند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، «رضا زارع‌زاده» با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد عدم وجود استراتژی مشخص در طول ۳۸ سال گذشته برای حضور اتباع خارجی در استان را یکی از مشکلات جدی مدیریت اتباع خارجی در استان و کشور دانست و اظهار کرد: در سال‌های مختلف شاهد برنامه‌ها و نگاه‌های متضاد نسبت به اتباع حاضر در ایران بودیم.
وی با اشاره به این‌که ایران رتبه هشتم جهانی در پذیرش اتباع خارجی را دارد، افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار و ۱۰۱ نفر افغانستانی دارای کارت آمایش، هفت هزار و ۸۳۶ افغانستانی دارای گذرنامه و یک هزار و ۳۲۵ عراقی به صورت مجاز در استان یزد زندگی می‌کنند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد گفت: از تعداد کل اتباع مجاز ساکن در استان یزد ۱۶ هزارو ۶۹۳ نفر دانش آموز و ۳۱۸ نفر دانشجو هستند.
زارع‌زاده در ادامه با بیان اینکه ۴.۹ دهم درصد جمعیت استان یزد اتباع خارجی هستند، تصریح کرد: از تعداد کل دانش آموزان اتباع در یزد ۱۱ هزارو ۵۹۲ نفر در مقطع دبستان، دو هزار و ۳۵۷ نفر در متوسط دوراول، دو هزار و ۷۴۴ نفر در متوسط دور دوم مشغول به تحصیل هستند.
این مقام مسئول با اشاره به وجود سه مهمانشهر اتباع در استان یزد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد جمعیت اتباع یزد در مهمانهشرها اسکان دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که اقدامات مناسبی برای جلوگیری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی حضور اتباع خارجی در یزد انجام شده است، گفت: تاکنون ۲۳ مدرسه و سه پایگاه بهداشت برای تحصیل و ارائه خدمات بهداشتی و سلامت اتباع در استان یزد جداسازی شدند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد جلوگیری از حضور اتباع غیرمجاز را یکی از اولویت‌های اجرایی در این حوزه دانست و بیان کرد: طی چهار سال گذشته آمار اتباع غیرمجاز ترد شده از استان یزد ۵۶ درصد رشد داشته است.
زارع‌زاده در ادامه با بیان این‌که متأسفانه هیچ بانک اطلاعاتی مشخص از شاغلین میدان میوه و تره‌بار یزد در دست نیست، خاطرنشان کرد: طبق اطلاعات به دست آمده به نظر می‌رسد بالغ بر ۵۰ درصد واحدهایی که میدان میوه و تره‌بار یزد بدون مجوز فعالیت می‌کنند.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به ضرورت ساماندهی اتباع خارجی در بافت تاریخی یزد، تأکید کرد: شهرداری ناحیه تاریخی باید آمار و اطلاعاتی از خانه‌هایی که در اختیار اتباع هستند به اداره کل امور اتباع ارائه کرده تا اقدامات لازم نسبت به ساماندهی آنها انجام شود.

همچنین مطالعه کنید:

eqteshash

دستگیری لیدرهای اصلی اغتشاشات ‌بهارستان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، سرهنگ پاسدار یداله سلیمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *