صفحه اصلی / حل۶۰ درصد مشکلات اشتغال و سرمایه‌گذاری با بهبود فضای کسب و کار

حل۶۰ درصد مشکلات اشتغال و سرمایه‌گذاری با بهبود فضای کسب و کار

استاندار کرمانشاه گفت: بهبود فضای کسب و کار در استان می‌تواند بیش از ۶۰ درصد مشکل سرمایه گذاری و اشتغال را حل و فصل کند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، هوشنگ بازوند امروز پنج شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، بهبود وضعیت کسب و کار را از اولویت‌های کاری اعلام کرد و اظهار داشت: باید همه دست در دست هم دهیم و پیمان ببندیم که سال ۹۷ را سال بهبود کسب و کار در استان معرفی کنیم.
وی افزود: لازم است تمام تلاش خود را بکار بگیریم که دیگر در کشورشاهد نباشیم وضعیت کسب و کار استان کرمانشاه پایین‌تر از برخی استان‌های دیگر باشد.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: برای رفع مشکلات و موانع سر راه بهبود وضعیت کسب و کار باید جلسه‌ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی تشکیل دهیم تا بطور اختصاصی به این مساله بپردازیم.
وی خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی ۲۴ رویکرد دارد که می‌توان بسیار برای حل مشکلات اشتغال تأثیرگذار باشد.
این مسئول در ادامه پروژه‌ها را ملی و استانی بیان کرد و افزود: پروژه‌های ملی که اعتبارات آن نیز ملی است، لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در قالب اقتصاد مقاومتی آنها را مشخص کنند تا برای تصویب به آقای جهانگیری تحویل دهیم.
بازوند ادامه داد: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی رویکرد اقتصادی و اشتغالزایی دارد و به نوعی باید پروژه‌هایی باشند که در آنها جهش اقتصادی ملموس باشد و منفعت آن به جیب مردم برسد تا در شاخص‌های عدالت اجتماعی بتواند اثر گذار واقع شود.
وی بار دیگر وضعیت فضای کسب و کار را در استان نامطلوب اعلام کرد و گفت: متاسفانه شاخص‌های این فضا در استان بسیار نامناسب است که بسیاری از آنها به عملکرد ساختار اداری خود ما برمی گردد.
استاندار کرمانشاه خطاب به دستگاه‌های اداری بیان داشت: دستگاه‌ها ظرف مدت ۱۵ روز باید شاخص‌ها را بررسی و برنامه بهبود فضای کسب و کار را برای سال آینده تدوین کنند تا هرسه ماه یکبار که توسط اتاق بازرگانی کشور بررسی می‌شود بتوانیم جایگاه مناسبی را کسب کنیم.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بهبود فضای کسب و کار می‌تواند بیش از ۶۰ درصد مشکل سرمایه گذاری و اشتغال را حل و فصل کند.
بازوند در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: متاسفانه شاخص ما در کشت گلخانه بسیار ضعیف است و کمتر از ۰.۰۵ درصد سهم در کشت گلخانه‌ای را داریم این در حالی است که ما قابلیت‌های چشمگیری در بحث کشاورزی منطقه را داریم.
وی افزود: در استان کرمانشاه حدود ۳۴۱ هکتار ظرفیت گلخانه‌ای را مشخص کردیم که طی نامه‌ای به تفکیک شهرستان به فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.
به گفته بازوند می‌توان طی این برنامه سالیانه ۵۰ هکتار کشت گلخانه‌ای در استان احیا و به بهره برداری رساند.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در استان گرفتار کشاورزی سنتی-معیشتی هستیم ابراز داشت: برای عبور از این مشکل باید به سمت کشت گلخانه‌ای حرکت کنیم تا یک کشاورزی صنعتی را داشته باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

مشاوره توسط جناب آقای دکتر فریور

سورپرایز خدمات مشاوره توسط جناب آقای دکتر فریور با ۸۸درصد تخفیف

https://plink.ir/kvk6G مشاوره توسط جناب آقای دکتر میرعماد الدین فریور ویژه سورپرایز مشاوره تنها با پرداخت ۱۰۰۰۰ تومان اما به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *