صفحه اصلی / لایحه حمایت از کودکان هفته آینده به جلسه علنی مجلس می رود

لایحه حمایت از کودکان هفته آینده به جلسه علنی مجلس می رود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: به احتمال بسیار، لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در هفته اول اسفند به جلسه علنی مجلس ارائه می‌شود.
سیده فاطمه ذوالقدر امروز- دوشنبه- درخصوص آخرین وضعیت لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان اظهار داشت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان با هدف حمایت از افراد زیر ۱۸ سال و پیشگیری از جرایم ارتکابی علیه آنها در سال ۹۱ به مجلس شورای اسلامی جهت بررسی توسط دولت ارائه شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی افزود: در این لایحه، همه افراد زیر ۱۸ سال اعم از کودکان بزه دیده، در معرض آسیب و خطر و بزهکاری را شامل می‌شود که نیازمند یک رویکرد حمایتی می‌باشند.
ذوالقدر با تاکید براینکه این حمایت‌ها شامل حمایت کیفری از طریق جرم انگاری جرایم علیه حقوق مادی و معنوی طفل است که در آن بهره کشی از کودک و جرایم علیه تمامیت جسمانی و ازدواج با صغار و امتناع از اعلام جرم به مقامات قضائی نیز جای می‌گیرد، تصریح کرد: در راستای این حمایت‌ها ضرورت تخصیص شعبی برای رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان نیز مدنظر قرار گرفته و دفتری برای حمایت از کودکان و نوجوانان در معرض خطر جهت معرفی به نهاد ذیربط برای مداخله فوری با رویکرد پیشگیری از بزه دیدگی یا افزایش آسیب وارده را می‌توان نام برد.
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: به دلیل تغییرات اجتماعی در سطح جوامع و بروز آسیب‌های اجتماعی و معضلات نوظهور در سطح جامعه وانواع آسیب‌های جسمی، جنسی و روحی و روانی علیه کودک که فاقد هویت مرئی هستند، قطعاً قوانین موجود نمی‌توانست جوابگوی نیاز کودکان باشد و عدم دارا بودن حمایت قانونی و قضائی از این کودکان باعث بروز آسیب‌های پنهانی در جامعه می‌شود که اجازه پرورش سرمایه‌های انسانی جامعه آنگونه که نیاز کشور برای طی مسیر توسعه می‌باشد را نمی‌داد.
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به منظور مطالبه گری کودکان، که صدایی برای مطالبه و خواست خود ندارند، موضوع لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را به جدیت مورد پیگیری قرار داده است که هم اینک در کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی در حال تهیه گزارش نهایی می‌باشد.
به گزارش خانه ملت، ذوالقدر با بیان این مطلب بیان داشت: بنابراین امید است، هفته اول اسفندماه این لایحه به جلسه مجلس ارائه شود و متعاقب وصول آن فراکسیون زنان در نظر دارد با اخذ امضای نمایندگان این لایحه را در اولویت‌های بررسی وبا قید دو فوریت در جلسه علنی جهت تصویب قرار دهد.

همچنین مطالعه کنید:

۱۴ نماد بورسی تعلیق شدند

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، تا پایان پنج روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *