صفحه اصلی / جذب 70 درصدی سهم تسهیلات استان از محل رونق تولید

جذب 70 درصدی سهم تسهیلات استان از محل رونق تولید

 

رشت- استاندار گیلان در نشست مشترک کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید، سهم تسهیلات استان از محل رونق تولید را بالغ بر هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون در حدود ۷۰۰ میلیارد تومان، معادل ۷۰ درصد از این مبلغ جذب شده است
به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی سالاری در این نشست؛ سهم استان از محل تسهیلات طرح اشتغال فراگیر (تکاپو) را مبلغ ۵۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: باید پروژه‌های اشتغالزا با تفویض اختیار به شهرستان‌ها با اولویت بخش گردشگری پرداخت گردد.
وی سهم تسهیلات استان از محل رونق تولید را بالغ بر هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون حدود ۷۰۰ میلیارد تومان، معادل ۷۰ درصد از این مبلغ جذب شده است
سالاری تاکید کرد باید تسهیل گرانی از سوی دستگاه‌ها اجرایی در هر شهرستان تعیین تا راهنمایی‌های لازم به متقاضیان جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی انجام پذیرد.
وی از موافقت معاون اول رئیس جمهور در جهت افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی سهم تسهیلات اشتغالزایی روستایی استان در بخش گردشگری خبر داد و افزود: قطعاً با برنامه ریزی صحیح خواهیم توانست علاوه بر تسهیلات اختصاصی به استان اعتبارات بیشتری را در بخش اشتغالزایی جذب کنیم.
استاندار گیلان رونق گردشگری را از جمله اولویتهای مهم استان برشمرد و افزود: با توسعه گردشگری خواهیم توانست بخش اعظمی از مشکل اشتغال استان را برطرف و درآمد پایدار را برای مردم منطقه ایجاد کنیم.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وجود بروکراسی زمان بر و پیچیده در بخش گردشگری خواستارحمایت بیشتر از این بخش شد و افزود: باید فرآیند کوتاه‌تری در اعطای تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان بخش گردشگری در نظر گرفته شود.
استاندار گیلان با اشاره به برگزاری همایش اخیر استانداران و تاکید رئیس جمهور در جهت جذب سهم اعتبارات اشتغالزایی استان‌ها تا پایان تیرماه سال آینده تصریح کرد: با جذب کامل سهم اشتغالزایی استان تا خرداد ماه سال آینده خواهیم توانست سهم بیشتری از این اعتبارات را جذب کنیم.
سالاری رونق تمامی بخش‌های توسعه‌ای استان را مهم دانست و افزود: اولویت استان ایجاد اشتغال هر چه بیشتر برای مردم است.
وی بر ضرورت برنامه ریزی صحیح و حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و افزود: هدف از پرداخت تسهیلات بدهکار کردن مردم نیست بلکه ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مردم است.

همچنین مطالعه کنید:

تکلیف بسته‌های اینترنت خریداری شده چه می‌شود؟

به گزارش کسب و کار نیوز، ناگفته نماند که حفظ امنیت در درجه اول اهمیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *