صفحه اصلی / زنان و دختران جامعه باید کارآفرین باشند

زنان و دختران جامعه باید کارآفرین باشند

عضو شورای اسلامی شهر کاشان گفت: امروز زنان و دختران جامعه باید کارآفرین باشند و مراکز آموزشی، نیز برای تقویت بعد اجتماعی و حرفه‌ای فرهنگ کارآفرینی زنان در قالب محتوای آموزشی یا فعالیت فوق برنامه باید برنامه ریزی کنند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از
 ایسنا، عفت پدرام فر در آئین گشایش بازارچه کارآفرینی دانش آموزان در دبیرستان شهدای مخملبافی، اظهار کرد: گسترش فرهنگ کارآفرینی در مرحله اول باعث تقویت روحیه اعتماد به نفس و شکوفایی توانمندی‌های دختران برای نقش آفرینی و حضور اثربخش و کارآمد در جامعه می‌شود.
وی با اشاره به تنوع هنرهای دستی در منطقه کاشان افزود: صنایع دستی ظرفیت‌های زیادی برای اشتغال آفرینی دارد و زنان چه به عنوان کارآفرین و چه به عنوان بخشی از بدنه تولید می‌توانند حضور پررنگی در این زمینه داشته باشند.
اولین بانوی عضو شورای اسلامی شهر کاشان، تاکید کرد: اشتغال بیرون از خانه به زنان کمک می‌کند تا از تحصیلات و تخصص خود بهره مند شده و احساس کارآمدی و رضایت داشته باشند و از سویی کار کردن آنها موجب می‌شود که بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده از لحاظ مالی و رفاه برطرف شود.
پدرام فر تصریح کرد: حضور بانوان در اجتماع، باعث رضایتمندی آنها شده تا کمتر احساس بطالت کنند، اما نبود زیرساخت‌ها و زمینه‌های حضور مفید و موثر زنان عامل ایجاد مشکل و مانع برای رسیدن به جایگاه شایسته آنها می‌شود.
معاون سابق آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش کاشان، گفت: بنده اگر چه با دیدگاه‌های فمینیستی که از وجود زن به عنوان ابزاری در خدمت جامعه استفاده می‌کند، مخالفم، اما حضور آنان به ویژه در مشاغل و عرصه‌هایی که نیاز است را لازم یا حتی واجب می دانم.
به گفته وی، حضور زنان در جامعه و مراوده‌های اجتماعی آنها به خصوص در پست‌ها و مشاغل فرهنگی باعث افزایش اطلاعات و آگاهی‌های اجتماعی آنها و به تبع آن در تربیت فرزندان موثر است، اما به دلیل فقدان قوانین و زیرساخت‌های لازم برای حضور زنان و استفاده از تخصص آنها، در برخی موارد باعث وارد شدن ضربه‌هایی به نهاد خانواده شده است.
پدرام فر افزود: دانش آموزان ما باید مهارت تفکر خلاق و انتقادی را کسب کنند چرا که تفکر خلاق زمینه ساز رشد نیروی انسانی در جامعه است و زنان و دختران با تفکر نوآورانه خود باید به بخش کارآفرینی وارد شوند.

همچنین مطالعه کنید:

معافیت مالیاتی مافیای کنکور در پوشش انتشاراتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این حالت، با توجه به اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *