صفحه اصلی / همکاری اوپک با روسیه نهادینه می‌شود

همکاری اوپک با روسیه نهادینه می‌شود

اوپک سرگرم طراحی توافقی است که همکاری این سازمان با روسیه و سایر متحدانش را پس از پایان توافق کاهش تولید فعلی در پایان سال ۲۰۱۸ نهادینه خواهد کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمد بارکیندو – دبیر کل اوپک – در گفت‌وگو با "اس اند پی گلوبال پلاتس" تأیید کرد که چنین توافقی در دست طراحی است؛ در حالی‌که روزنامه اماراتی نشنال در مصاحبه با سهیل المزروعی – وزیر انرژی امارات متحده عربی – برای نخستین بار این خبر را منتشر کرده بود.
مزروعی به این روزنامه گفته بود هدف از این اقدام، طراحی توافقی برای این گروه است تا به مدت طولانی‌تری ادامه پیدا کند.
وی در ادامه گفت که کار بر روی این توافق در حال پیشرفت است اما به جزئیات دیگری اشاره نکرد.
مزروعی که در حال حاضر ریاست دوره‌ای اوپک را برعهده دارد، ابراز امیدواری کرد که این توافق تا پایان امسال امضا شود.
توافق کاهش تولید میان کشورهای اوپک و غیراوپک اعضای این سازمان و ۱۰ تولید کننده متحد آن شامل روسیه، آنها را ملزم کرده است مجموع تولیدشان را ۱.۸ میلیون بشکه در روز محدود کنند تا بازار مجدداً متعادل شود.
دبیر کل اوپک پیش از این اظهار کرده بود که همکاری میان ۲۴ کشور حاضر در توافق کاهش تولید باید دائمی شود، اما اظهارات اخیر وی نشان داد که چنین توافقی ممکن است در آستانه نهایی شدن باشد.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، سه‌شنبه هفته جاری به پلاتس گفته بود که روسیه مایل است روابط بلندمدتی با عربستان سعودی و اوپک داشته باشد.
خالد الفالح – وزیر انرژی عربستان سعودی – نیز ماه گذشته در عمان اظهار کرده بود: این ائتلاف به دنبال ادامه همکاری خود پس از پایان مدت توافق فعلی است تا بازار که بر روی رشد تقاضای آینده حساب باز کرده است، شوکه نشود.

همچنین مطالعه کنید:

khansari

کیمته داوری مشترک میان ایران و چین تشکیل می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، صبح امروز، مسعود خوانساری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *