صفحه اصلی / اشتغالزایی ۱۳ درصدی صنعت نساجی در ایران

اشتغالزایی ۱۳ درصدی صنعت نساجی در ایران

مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت نساجی با ۵ درصد سرمایه‌گذاری در کل کشور، ۱۳ درصد اشتغال ایجاد کرده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، افسانه محرابی روز گذشته (پنج شنبه) در مراسم افتتاح رسمی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی با اشاره به اینکه صنعت نساجی در کشور دارای ۹۸۰۰ واحد تولید و ۲۸۰ هزار اشتغال است، اظهار کرد: این صنعت با ۵ درصد سرمایه‌گذاری در کل کشور، ۱۳ درصد اشتغال ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه صنعت نساجی بسیار قاچاق‌پذیر و از این لحاظ لطمه پذیر شده است، افزود: صنعت‌گران لازم است به مسائلی مانند مباحث مدیریت مالی، به روزرسانی ماشین‌آلات، تولید، تکنولوژی و برنامه‌ریزی توجه کنند.
مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید نمایشگاهی در سطح بین‌المللی برگزار شود تا ایران به جایگاه اصلی صنعت نساجی بازگردانده شود، گفت: امید می‌رود دوره‌های بعدی نمایشگاه صنعت نساجی در استان اصفهان به عنوان پایتخت صنعت نساجی در سال‌های آتی برگزار شود.
محرابی ادامه داد: از جمله اقدامات انجام‌شده در دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی شدن دستورالعمل واردات پوشاک براساس صدور گواهی فعالیت، تعامل گمرک برای محدود کردن واردات و استقرار گمرکات کشور در مبادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.

همچنین مطالعه کنید:

Beauty of elderly teeth

توصیه های کلیدی برای بهداشت دهان و دندان سالمندان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا: از دست دندان‌ها که بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *