صفحه اصلی / آرامکو و پتروناس در یک قدمی دریافت ۸ میلیارد دلار وام

آرامکو و پتروناس در یک قدمی دریافت ۸ میلیارد دلار وام

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند آرامکو و پتروناس ممکن است تا اوایل ماه آینده توافق وام را امضا کنند. بانک‌های "بی ان پی پاریبا"، "اچ اس بی سی هولدینگز" و "توکیو میتسوبیشی" در میان وام دهندگانی هستند که برای فراهم کردن این فاینانس موافقت کرده‌اند.
این مجتمع بخشی از یک پروژه ۲۷ میلیارد دلاری معروف به توسعه پالایشگاه و پتروشیمی یکپارچه یا "رپید" در ایالت جنوبی "جوهور" مالزی است که قرار است در سال ۲۰۱۹ تولیدش را آغاز کند.
آرامکو فوریه سال گذشته در راستای دفاع از عنوان خود به عنوان بزرگترین صادرکننده جهان و مقابله با رقیبانش در آسیا، موافقت کرد ۷ میلیارد دلار برای نیمی از پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی سرمایه‌گذاری کند.
پروژه "رپید" شامل یک پالایشگاه به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود که می‌تواند سوخت‌هایی مطابق با استانداردهای یورو ۵ تولید کرده و همچنین خوراک کارخانه پتروشیمی مجاور را تامین کند.
این قرارداد برای آرامکو بخشی از استراتژی بلندمدت سرمایه‌گذاری در پالایش برای کمک به تضمین تقاضا برای نفت خود است. این شرکت سعودی در بحبوحه رقابت از سوی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا، برای سهم بازار جهانی نبرد می‌کند.

 

همچنین مطالعه کنید:

khansari

کیمته داوری مشترک میان ایران و چین تشکیل می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، صبح امروز، مسعود خوانساری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *