صفحه اصلی / مشارکت جدی مسئولان در تامین مسکن محرومان لازم است

مشارکت جدی مسئولان در تامین مسکن محرومان لازم است

رشت- رئیس کمیته امداد در سفر به استان گیلان بر لزوم مشارکت بیشتر مسئولان در تأمین مسکن برای محرومان تأکید کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد کشور ظهر روز 16 بهمن ماه در سالن همایش نیروی انتظامی گیلان در جمع مدیران کل دستکاههای حمایتی و مدجویی با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت ایام فاطمیه گفت: ایام مذکور فرصت مناسبی برای نشان دادن خدمات انجام شده به مردم است.
وی  با اشاره به اینکه هفت درصد جمعیت گیلان تحت حمایت کمیته امداد است درحالی‌که این رقم در کل کشور کمتر از شش درصد است گفت: تعداد قابل‌توجهی از خانوارهای تحت حمایت در این استان با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج و افراد نیازمند جدید جایگزین شده‌اند.
فتاح با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال برای خانوارهای تحت حمایت یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های کمیته امداد است افزود: تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان استان گیلان از محل اعتبارات بانک‌های عامل امسال با افزایش دو برابری به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید که با اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به این امر، زمینه ایجاد شش هزار شغل برای مددجویان این استان فراهم‌شده است.
وی با تأکید بر اینکه سال آینده در صورت همراهی دولت و مجلس می‌توان ساخت مسکن برای مددجویان روستایی را تا دو برابر افزایش داد اظهار امیدواری کرد که سال آینده جشن صاحب‌خانه شدن همه مددجویان روستایی استان گیلان اعلام شود.
تعمیر و بهسازی 2000 مسکن مددجویی فرسوده
رئیس کمیته امداد اظهار کرد: دو هزار مسکن مددجویی فرسوده در استان گیلان شناسایی‌شده است که اگر دولت و مجلس در این زمینه همکاری کنند این تعداد واحد، سال آینده تعمیر و بهسازی می‌شود.
فتاح به انعقاد تفاهمنامه بین کمیته امداد و سپاه برای احداث یک‌هزار مسکن محرومان در روستاهای گیلان اشاره کرد و افزود: امر مذکور به نتیجه رسیده و 500 واحد دیگر نیز با کمک محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه احداث شده ضمن اینکه 200 واحد دیگر با استفاده از منابع دیگر در گیلان ساخته شده است.
وی  با بیان اینکه در سال جاری با همکاری دولت و مجلس مستمری مددجویان به سه برابر افزایش یافت افزود: بر این اساس مستمری یک خانوار پنج ‌نفره تحت حمایت از ۱۰۰ هزار تومان در ماه به ۴۶۵ هزار تومان رسیده است.
وی از انعقاد تفاهمنامه احداث دو هزار واحد مسکن به غیر از واحدهای مذکور برای محرومان در روستاهای گیلان با سپاه خبر داد و بیان کرد: ساخت واحدهای مذکور در نقاط مختلف استان شناسایی شده و در فرصت منطقی احداث می‌شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه امیدواریم جشن اتمام واحدهای مسکن محرومان در روستاهای گیلان را در سال آینده اعلام کنیم، تصریح کرد: در شهرها اهدافی را دنبال می‌کنیم و واحدهای مسکن مهری که متقاضی ندارد برای واگذاری به محرومان به کمیته امداد واگذار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پرداختی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در سال جاری سه برابر افزایش پیدا کرده است، یادآور شد: در ردیف بودجه سال آینده اعتبارات خوبی برای پرداخت به محرومان پیش‌بینی شده است.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کرایه تاکسی افزایش نمی یابد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بااشاره به عدم تغییر نرخ کرایه‌ها، اعلام کرد که در پی سهمیه‌بندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *