صفحه اصلی / رونق معاملات مسکن فروکش کرد؟

رونق معاملات مسکن فروکش کرد؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه معاملات مسکن فروکش نکرده است، گفت: خواهشاً برخی افراد با اظهارات نابجا دست به ترکیب مسکن نزنند. رشد قیمت مسکن در حد شاخص تورم خوب است و رشد بیش از حد رکود را در این بخش حاکم می‌کند.
مصطفی‌قلی خسروی در پاسخ به این سوال که آیا تب معاملات مسکن، در تهران و یا سایر شهرها فروکش کرده است،‌گفت: طبق آمار سامانه املاک و مستغلات معاملات مسکن فروکش نکرده است و خواهش ما این است که برخی افراد با اظهارات نابجای خود دست به ترکیب مسکن نزنند.
خسروی با اشاره به اینکه این بازی‌ها از سوی برخی متاسفانه موجب بر هم زدن آرامش بازار مسکن می‌شود،اظهار داشت: وقتی از سوی اتحادیه املاک اعلام شد رشد قیمت مسکن در حد نرخ تورم بوده به یکباره بانک مرکزی نیز گزارش داد که قیمت مسکن ۱۵ درصد رشد داشته است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اضافه کرد: قطعاً وقتی قیمت مسکن بیش از شاخص نرخ تورم افزایش یابد بازار از رونق دور خواهد شد، چرا که قدرت خرید متقاضیان کاهش می‌یابد.
وی با تاکید بر اینکه مشاوران املاک تصمیمی برای بالا بردن قیمت مسکن ندارند افزود: متاسفانه عده‌ای راجع به بازار مسکن اظهارنظر می‌کنند که به هیچ وجه اطلاعاتی از وضعیت و جزئیات بازار ندارند.
خسروی در پاسخ به این سوال که آیا اظهار نظر مدیرعامل بانک مسکن و یا وزیر راه و شهرسازی از قیمت و پیش‌بینی در خصوص آینده بازار مسکن می‌تواند به بازار کمک کند، گفت: بانک مسکن باید در خصوص تعداد وام و تسهیلات اعطایی اظهارنظر کند بنابر این به اعتقاد بنده به غیر از کارشناسان اتحادیه املاک که میزان معاملات و قیمت را هر روز رصد و اعلام می‌کنند مرکز آمار می‌تواند در خصوص قیمت مسکن گزارش دهد.
معاملات مسکن شهر تهران در دی‌ماه به ۱۹ هزار واحد رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲٫۸ درصد افزایش داشته است همچنین در دی‌ماه متوسط قیمت مسکن شهر تهران پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود که با رشد ۳ و ۱۵ درصدی به ترتیب نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل همراه بوده است.
 
 
 

همچنین مطالعه کنید:

bitcoin

نابودی صنعت ماینینگ به دست دولتی‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چهارشنبه هفته گذشته بود که سخنگوی صنعت برق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *