صفحه اصلی / عدم ثبات قیمتها و تغییرات غیرمتعارف نرخ ارز چالش مهم تولیدکنندگان

عدم ثبات قیمتها و تغییرات غیرمتعارف نرخ ارز چالش مهم تولیدکنندگان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت، عدم ثبات قیمت ها و تغییرات غیرمتعارف نرخ ارز از اصلی ترین چالش های تولیدکنندگان و صنعتگران است.
محمد شریعتمداری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد اظهار داشت: اگر بخواهیم مشکلات پیش روی صنعت و معدن و تولید را طبقه بندی کنیم، عوامل مهم برون زای بسیاری وجود دارد که تلاش های قابل ملاحظه ای برای رفع آن انجام شده است.
وی بیان کرد: یکی از مسائل موضوع ثبات قیمت هاست که گرچه تلاش های جدی بسیاری انجام شده اما موفقیت آمیز نبوده و تغییرات غیرمتعارف نرخ ارز نیز مشکلی اساسی پیش روی صنعتگران استان یزد است.
شریعتمداری افزود: ما باید برای این عوامل راهکارهای لازم را داشته باشیم زیرا در غیر این‌صورت امور در مسیر خود پیش نخواهد رفت و مشکلات روزافزون خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عدم ثبات در قیمت ارز را یکی از این مشکلات دانست و گفت: دولت در این زمینه اقدامات زیادی انجام داد و ضررهای زیادی هم متحمل شده است.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: اینکه بیان می شود دولت برای تامین بودجه خود، قیمت ارز را افزایش داده اتهام ناروایی است که باید برای مردم تشریح شود.
وی خاطرنشان کرد: بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز یکی از مشکلات اصلی تولید کنندگان و صنعتگران است و در این زمینه در قانون بودجه پیشنهاداتی داده شده و امیدواریم بعد از تصویب قانون بودجه نمایندگان در راستای تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده اقدامات خوبی انجام دهند. 
شریعتمداری به تشریح دیگر مشکلات تولیدکنندگان پرداخت و افزود: در استان یزد تعداد زیادی واحد فعال هستند و تعدادی نیز به صورت ضرر ده در حال فعالیت هستند و هزار و ۵۷ واحد با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی آماده فعالیت هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در استان یزد ۴ هزار و ۳۰۰ جواز تاسیس درخواست کردند که نسبت به سال قبل ۱۳.۵ درصد رشد داشته و این به معنای آن است که به رغم مشکلات موجود، همچنان انگیزه برای سرمایه گذاری وجود دارد.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *