صفحه اصلی / هزار مدرسه برکت تا سال ۱۴۰۰ ساخته می شود

هزار مدرسه برکت تا سال ۱۴۰۰ ساخته می شود

 طی تفاهمنامه ای میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت آموزش و پرورش هزار مدرسه‌ برکت تا پایان سال ۱۴۰۰ در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور ساخته می شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  مراسم انعقاد تفاهمنامه میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت و وزارت آموزش و پرورش امروز ۱۵ بهمن ماه در ساختمان ستادی اجرایی فرمان امام (ره) در حال برگزاری است.
 ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پس از بهره برداری و تحویل هزار مدرسه‌ برکت با ۶۰۰۰ کلاس درس، یک هزار مدرسه‌ دیگر را از طریق بنیاد برکت در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته، می‌سازد.
در آستانه‌ سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، تفاهمنامه‌ ساخت هزار مدرسه‌ دوم برکت از سوی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزیر آموزش و پرورش امضا می شود.
براساس این تفاهمنامه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ۱۰۰۰ مدرسه‌ی دیگر برکت را تا پایان سال ۱۴۰۰ در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور خواهد ساخت.
ارائه‌ برنامه‌ی زمان‌بندی احداث مدارس و تأمین اعتبار مورد نیاز و تکمیل مدارس طبق برنامه‌ سالیانه از تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این تفاهمنامه است. پیشنهاد مکان ساخت مدارس با اولویت مناطق محروم، تأمین زمین مناسب و بدون معارض، تأمین کادر آموزشی و اداری مدارس، اداره‌ مدارس و عدم تغییر کاربری مدارس نیز از تعهدات وزارت آموزش و پرورش در این تفاهمنامه به شمار می‌رود.
مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین فعالیت‌های اجتماعی و زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که از طریق بنیاد برکت در روستاها و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور انجام می‌شود.
بنیاد برکت برای تأمین فضای مناسب، ایمن، استاندارد و مجهز آموزشی برای دانش‌آموزان ساکن مناطق کم‌تر توسعه‌یافته با وزارت آموزش و پرورش در تعامل مستمر است و ساخت مدارس برمبنای اعلام نیاز اداره‌های کل آموزش و پرورش استان‌ها با اولویت مناطق محروم و نیازمند انجام می‌شود.
تاکنون ۱۰۰۰ مدرسه‌ برکت با ۶۰۰۰ کلاس درس و حجم سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) احداث و برای استفاده‌ دانش‌آموزان عزیز مناطق کم‌تر توسعه‌یافته، تحویل آموزش و پرورش شده است. تعداد ۲۰۵۰ روستا تحت پوشش مدارس برکت قرار گرفته‌اند و ظرفیت دانش‌آموزپذیری مدارس بهره‌برداری شده‌ بنیاد برکت بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر است.
با احداث و تکمیل مدارس جدید برکت تا پایان سال ۱۴۰۰، شمار مدارس ساخته شده از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به ۲۰۰۰ واحد خواهد رسید.
مدارس برکت در راستای تحقق تدابیر رهبـر معظم انقلاب اسلامی «مدظله‌العالی» مبنی بر کمک به پیشرفت و آبادانی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور و تلاش در جهت گسترش عدالت آموزشی در این مناطق انجام می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کرایه تاکسی افزایش نمی یابد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بااشاره به عدم تغییر نرخ کرایه‌ها، اعلام کرد که در پی سهمیه‌بندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *