صفحه اصلی / ری دو برابر کل تهران روزهای ناسالم دارد

ری دو برابر کل تهران روزهای ناسالم دارد

یک عضو شورای شهر تهران گفت: در حالی که روزهای ناسالم منطقه ری ۲۵۰ روز در سال ۹۶ بوده این آمار برای سایر مناطق ۱۲۰ روز ناسالم است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  احمد مسجدجامعی در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به تهران گردی که به مناسبت هفته هوای پاک از منطقه ری داشته است، گفت: ری آلوده ترین نقطه پایتخت است و این تذکر را به دلیل اینکه ما شورای شهر هستیم و نه شورای شهرداری و به خاطر تحقق مدیریت یکپارچه به محیط زیست می دهم.
وی ادامه داد: بر اساس نظرات کارشناسی و کارشناسی ها مهمترین چالش مدیریت شهری تهران آلودگی هواست و این آلودگی برای تمام نقاط پایتخت یکسان نیست و میزان آلودگی در جنوب شهر به ویژه منطقه ۲۰ بیشتر است و تفاوت محسوسی با سایر مناطق دارد.
مسجدجامعی با بیان اینکه در منطقه ری بیشتر روزها هوا در حالت هشدار و ناسالم است، گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون شهر ری ۲۵۰ روز ناسالم داشته است در حالی که در سایر مناطق ۱۲۰ روز ناسالم بوده و تقریبا دو برابر سایر نقاط است.
وی همچنین به شرایط محیطی و کشاورزی این منطقه نیز اشاره کرد و گفت: کارخانه سیمان همیشه از دودکش هایش گرد و غبار بیرون می آید و یکی از اصلی ترین دلیل آلودگی هوا در این منطقه گرد و غبار است.
وی از سازمان محیط زیست درخواست کرد وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان را در پنج سال گذشته گزارش دهد و اقدامات کنترلی برای کاهش آلاینده را تشریح کند.

همچنین مطالعه کنید:

تخم مرغ گران شد

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ تخم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *