صفحه اصلی / کشف یک محموله قاچاق انواع پرنده در گمرک

کشف یک محموله قاچاق انواع پرنده در گمرک

به گزارش کسب و کار نیوز بله نقل از ایرنا،  ماموران گمرک نوردوز واقع در منطقه آزاد ارس موفق به کشف یک محموله قاچاق انواع پرنده به کشور شدند.
 قاچاقچیان پرنده از نیمه شب استفاده کرده و سعی داشتند با جاسازی پرنده ها در بخش های مختلف لباس خود، این محموله را به صورت قاچاق وارد کشور کنند اما ماموران گمرک با هوشیاری در نیمه شب و بکارگیری دستگاه های کنترلی موفق شدند این محموله را کشف و پرندگان «عروس هندی» را نجات دهند.
بر اساس این گزارش، ماموران گمرک نوردوز با استفاده از اطلاعات مسافران ورودی و بکارگیری دستگاه های کنترلی به مسافران ورودی از ارمنستان مشکوک و اقدام به بازرسی بیشتر مسافران با کمک سگ های کالایاب می کنند.
در این بازرسی، سگ های گمرک به جاسازی کالاهایی در داخل لباس های مسافران مشکوک و موفق می شوند پرنده های عروس هندی را که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط کنند.
گمرک نوردوز در 65 کیلومتری شهر جلفا و در حاشیه رودخانه ارس قرار دارد که تنها مرز مشترک با کشور ارمنستان نیز به‌شمار می‌رود؛ این مسیر تنها کریدور ارتباطی ارمنستان در مسیر شمال – جنوب شناخته می‌شود، همواره رو به رشد بوده است. 
بر اساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک، گمرک ایران رتبه نخست دنیا را در کشف انواع کالاهای قاچاق در سال 2017 کسب کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

fardis

فرصت‌های طلایی پیش‌روی گردشگری

یادداشت –   ما هنوز که هنوز است چنین نگاهی داریم که باید هتل بسازیم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *