صفحه اصلی / اشتغالزایی صندوق کارآفرینی برای 107 نفر در آستارا

اشتغالزایی صندوق کارآفرینی برای 107 نفر در آستارا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بابک نوری روز دوشنبه در مصاحبه گفت: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود تا زمینه اشتغال جوانان در حوزه های مشاغل خانگی، کارفرمایی و خوداشتغالی فراهم شود.
وی افزود: تسهیلات اشتغال با توجه به نوع طرح ها تا سقف یک میلیارد ریال به فرد متقاضی اختصاص می یابد و بیشتر متقاضیان در سال جاری با دریافت تسهیلات، کارگاه های گلیم بافی، خیاطی و واحدهای صنفی راه اندازی کردند.
وی با اشاره به اینکه با حمایت از هنرمندان صنایع دستی می توان در اشتغالزایی آنان قدم های موثری برداشت، افزود: حدود یک هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی آستارا فعالیت می کنند و صندوق کارآفرینی امید با وام های کارفرمایی و مشاغل خانگی آماده حمایت از آنهاست.
وی با بیان اینکه سه میلیارد و 450 میلیون ریال اعتبار در روزهای آینده به 10 متقاضی شغل در آستارا پرداخت خواهد شد، اضافه کرد: متقاضیان به شرط احراز بیکاری می توانند با ارائه مدرک مهارت در رشته مورد نظر، از تسهیلات کارآفرینی با چهار درصد سود بانکی بهره مند شوند.
نوری یادآور شد: سال گذشته با پرداخت 21 میلیارد و 959 میلیون و 500 هزار ریال تسهیلات، برای 141 نفر در آستارا شغل ایجاد شده بود.
کشاورزان آستارا بیش از چهار میلیارد ریال زکات محصول پرداخت کردند
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) آستارا گفت: بهره برداران و کشاورزان این شهرستان در سال جاری از درآمد فروش کیوی، برنج و سایر محصولات خود، 4 میلیارد و 300 میلیون ریال زکات مستحبی پرداخت کردند.
شهرام تسلی نیا عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان زکات مستحبی زارعان آستارا امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 15 درصد افزایش داشته و مبالغ پرداخت شده برای تامین خرج درمان، تحصیل و بسته های غذایی نیازمندان و مددجویان هزینه شده است.
وی اظهار کرد: زکات در اسلام پسندیده و جزو اعمال مستحب مسلمانان است و در 29 سوره قرآن، عمل به آن سفارش شده است.
تسلی نیا ادامه داد: زکات واجب اقلام 9 گانه گندم، جو، خرما، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره و زکات مستحبی، سایر محصولات کشاورزی را شامل می شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و پنج هزار و 330 نفر در قالب 2 هزار و 911 خانوار از جمعیت آن، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان هستند.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

taxi

امتناع تاکسی های اینترنتی از ارائه خدمات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، روز گذشته که بارش برف تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *