صفحه اصلی / پهنه‌های جدید معدنی، آماده واگذاری به بخش خصوصی

پهنه‌های جدید معدنی، آماده واگذاری به بخش خصوصی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، علی اصغرزاده مدیریت اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اظهار کرد: استراتژی ایمیدرو کار و تحقیق بر روی فلزاتی همچون آهن یا طلا است و وظیفه اصلی این سازمان تامین خوراک صنایعی همچون فولاد سازی و صنایع دیگر معدنی کشور است.
وی در ادامه افزود: هزینه اکتشاف و استخراخ معادن فلزی بسیار بالا است و به همین جهت یک نهاد دولتی در آن ورود پیدا می‌کند اما در فعالیت معادن غیر فلزی دخالتی نمی‌کنیم، زیرا نمی خواهیم رقیب بخش خصوصی باشیم و آنها خود توانایی استخراج این نوع معادن را دارند.
اصغرزاده تصریح کرد: در هرجایی که سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران، بودجه لازم برای استخراج را نداشته باشد، از طریق فراخوان سرمایه بخش خصوصی را جذب کرده و آنها را در فعالیت های خود شریک می کند.
مدیریت اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تاکید کرد: هدف اصلی ما تقویت بخش خصوصی در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور است و تا جاییکه بتوانیم از پتانسیل این حوزه بهره برده یا کارها را به آنها می سپاریم.
وی در خاتمه یادآور شد: اکنون 21 پهنه جدید معدنی را کشف کرده ایم و برای واگذاری آنها به بخش خصوصی تا پایان امسال ، فراخوان جدیدی خواهیم داد.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

قیمت هر کیلو ماهی سالمون نروژ ۱۷۵ هزار تومان

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *