صفحه اصلی / ۴ فن بازار تا پایان سال راه اندازی می شود

۴ فن بازار تا پایان سال راه اندازی می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، اکبر قنبرپور در خصوص آخرین وضعیت فن بازارهای منطقه ای خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۶ فن بازار راه اندازی شده است که به زودی ۲ فن بازار دیگر نیز راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا پایان سال تعداد فن بازارها به ۲۰ فن بازار منطقه ای می رسد، عنوان کرد: هدف اصلی فن بازارهای منطقه ای جذب سرمایه، فروش محصولات یا انتقال فناوری است.
به گفته رئیس مرکز فن بازار ملی ایران، عملکرد ۶ ماهه پایان سال این فن بازارها بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان بوده است؛ این بدان معناست که فناوریهای ارائه شده در فن بازار ها توسط سرمایه گذاران سرمایه گذاری شده اند.
قنبرپور ادامه داد: در فن بازار ها سرنوشت بسیاری از طرح های فناورانه به خوبی رقم می خورد تا بتوانند ایده اولیه خود را به محصول تبدیل کنند.
به گفته رئیس مرکز فن بازار ملی ایران، فن بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه فن‌بازار به‌معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است، افزود: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارند. درضمن ارائه‌ مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری در فن بازار صورت می گیرد.
قنبرپور خاطرنشان کرد: فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری کشور، تحت نظارت پارک فناوری پردیس، با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی که با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروکار دارند و نیز کمک به رفع مشکلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تأسیس شده است.
وی افزود: بر این اساس، پارک فناوری پردیس از طریق ساختار شبکه فن‌بازار ملی ایران، مسئولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی کشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت دار کشور را برعهده دارد.
 
 
 

همچنین مطالعه کنید:

قیمت هر کیلو ماهی سالمون نروژ ۱۷۵ هزار تومان

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *