صفحه اصلی / طرح توان افزایی پنج هزار زن و دختر سوادآموز در حال انجام است

طرح توان افزایی پنج هزار زن و دختر سوادآموز در حال انجام است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، مشاور امور زنان و خانواده سازمان نهضت سوادآموزی گفت: یکی از طرح های مشترک با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری حمایت از زنان و دختران روستایی و عشایر برای توان افزایی پنج هزار سوادآموز زن و دختر است که این طرح اکنون در حال انجام است.
 خدیجه رسولی روز دوشنبه در نشست با مشاوران و مدیران کل امور بانوان وزارتخانه ها و استانداری های سراسر کشور در محل مجتمع فرهنگی نهضت سواد آموزی افزود: طرح های خوبی در سه سال گذشته با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری داشتیم که تاکنون اقدامات خوبی برای این موضوع انجام شده است. 
وی به تاریخچه سواد در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ١٣١٥قبل از انقلاب اسلامی، کلاس های آموزشی اکابر برای اولین بار دایر می شود و فقط مردان اجازه حضور داشتند و از سال ١٣١٥ تا ١٣٣٥ از هر ١٠٠ زن یک زن باسواد بودند.
وی تصریح کرد: در سال ١٣٥٥ حدود ٤٨،٥ درصد باسواد در گروه سنی زیر ٥٠ سال داشتیم که اختلاف سواد در زنان و مردان در سهرها ٢٣،٤ درصد و در روستاها ٣٤،٩ درصد بوده است.
رسولی اضافه کرد: در دی ماه سال ١٣٥٨ با فرمان امام خمینی (ره) آمارها سال به سال تغییر کرد و سال ٧٥ آمار باسوادی در افراد زیر ٥٠ سال به ٨٠ درصد، در سال ١٣٨٥ به ٨٨،٨ درصد و در سال ١٣٩٥ به ٩٣،٤ درصد در گروه سنی ١٠ تا ٤٩ سال رسیده است.
وی اظهار داشت: آمار موجود و اختصاص ٨٠ درصد فعالیت های دختران و زنان نشان دهنده موضوع عدالت جنسیتی و استقبال از فرمان امام راحل است.
رسولی اضافه کرد: ما همچنان نیازمند تدبیر هستیم و امیدواریم با یک عزم ملی بتوانیم در این راه قدم های مستحکمی برداریم.
به گفته وی، تمام تلاش سازمان نهضت سوادآموزی ارتقای فعالیت های این سازمان است و از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
نشست یک روزه مشاوران وزرا و مدیران کل امور بانوان وزارتخانه ها و استانداری های سراسر کشور در محل مجتمع فرهنگی نهضت سواد آموزی با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، محسن حاجی میرزایی دبیر هیات دولت و علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در حال برگزاری است.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت هر کیلو ماهی سالمون نروژ ۱۷۵ هزار تومان

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *