صفحه اصلی / فرش دستباف برای ترمیم و شست و شو وارد کشور می شود

فرش دستباف برای ترمیم و شست و شو وارد کشور می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سازمان توسعه تجارت ایران در واکنش به خبری درباره رشد واردات فرش و صنایع دستی به کشور در سال جاری اعلام کرد: رقم 306 هزار دلاری واردات فرش دستباف مربوط به مرجوعیات شست و شو و رفو است.
 این سازمان در واکنش به انتشار خبری با عنوان «رشد450 درصدی واردات فرش و صنایع دستی» در برخی رسانه ها، به استناد اطلاعات مرکز آمار ایران، تاکید کرد: در 9 ماهه امسال صادرات فرش دستاف 26 درصد رشد کرد و ارزش صادرات آن از 248 میلیون دلار در سال 95 به 312 میلیون دلار در 9 ماهه امسال رسید.
این سازمان تاکید کرد: رقم 306 هزار دلاری واردات فرش دستباف نیز مربوط به مرجوعیات شست و شو و رفو است؛ بنابراین و در یک نگاه کلی به عنوان محصولات فرش و صنایع دستی با بیش از 30 درصد رشد ارزشی صادرات و 2 درصد رشد وزنی مواجه هستیم.
در حوزه فرش ماشینی نیز طبق آمار 9ماهه مرکز ایران، امسال 243 میلیون دلار صادرات انجام شد که نسبت به پارسال 10 درصد افزایش داشت زیرا در سال گذشته 220 میلیون دلار فرش ماشینی از کشور صادر شد.
طبق اطلاعات سازمان توسعه تجارت، صادرات فرش ماشینی در هشت ماهه امسال نسبت به سال گذشته از نظر ارزش 240.5 درصد و از نظر وزنی 36.6 درصد رشد یافته است.
در مجموع واردات «فرش و صنایع دستی» با در نظر گرفتن کالاهایی با شرایط خاص از جمله ظروف شیشه ای و یا مرجوع فرش برای رفو و شست و شو، کمتر از 1.6 میلیون دلار بوده که با توجه به شرایط بازار، مصرف داخلی و نیازهای زودگذر و در برابر صدور 312 میلیون دلار فرش دستباف و صنایع دستی کاملا طبیعی است.

همچنین مطالعه کنید:

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه گردشگری اردبیل

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه گردشگری اردبیل آغاز به کار کرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *